Kibicowska relacja z derbowego spotkania z GKS-em Tychy. Mocna inauguracja roku!

Slazier  -  6 marca 2017 20:56
0
7332

Derbowe spotkanie Górnika z GKS-em Tychy zgromadziło na trybunach aż 17 777 widzów! Frekwencja i kibicowska atmosfera spotkania stały na najwyższym poziomie – oby tak było zawsze.

W szeregach Torcidy od dłuższego czasu panowała mobilizacja na to spotkanie. Fani Górnika za cel obrali sobie zapełnienie młyna i to się udało! W tym miejscu wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które w ten piątkowy wieczór odwiedziły stadion przy Roosevelta i głośno wspierały Górnika w walce o tak bardzo potrzebne ligowe punkty.

Wiedzieliśmy, że stać nas na bardzo dobry wynik, jednak komplet widzów sprawił nam dużą radość, jednocześnie potwierdził, że to kibice są prawdziwą siłą i dumą Górnika! Stadion wypełniony po brzegi dawał gwarancję świetnej atmosfery. Młyn dopingował nieustannie przez całe spotkanie, a momenty w których dołączał się cały stadion były wręcz magiczne – po prostu włosy stawały dęba pod wpływem takiej ilości decybeli. Nie zabrakło skandowania  „Żołnierze Wyklęci – cześć Waszej pamięci!” oraz tradycyjnego 100 lat z okazji 18 urodzin zabrzańskiej Torcidy. Tego dnia piłkarze sprostali zadaniu i odnieśli cenne zwycięstwo. Po spotkaniu podeszli pod młyn, by cieszyć się z wygranej w derbowym spotkaniu, a kibice opuszczali stadion nucąc słowa piosenki „Serce się raduje”.

Torcida tego dnia wywiesiła następujące flagi: Górnik, Torcida Gliwice, Grupa Rudzka, Wisłoka, GKS Katowice, Ekipa Szyderczy Palec, Śp. Dawid, Torcida Crew, Będziemy z Tobą aż do śmierci, Nieliczni przeciw niezliczonym, Stara Gwardia, KS Górnik, Władcy Górnego Śląska, KKN, transparenty PDW i Żołnierze Wyklęci, a także dwa nowe płótna, które znalazły się w centralnej części sektora. „Stara Gwardia – Nasza młodość już przeminęła, tak wielu dobrych kumpli z nami tutaj nie ma”, a także flaga „Górnik Zabrze”.

GKS Tychy do Zabrza wybrał się transportem kołowym. Tego dnia wykorzystali całą przyznaną pulę biletów. Ich liczba tego dnia wyniosła 905 osób, w tym Cracovia z flagą (150), ŁKS (50) oraz Górnik Wałbrzych (20). Tyszanie zawitali do Zabrza na długo przed rozpoczęciem spotkania, jednak mieli spore problemy z wejściem na stadion spowodowane brakiem biletów przez ich zgodowiczów z Krakowa. Na sektorze pojawili się ok. 20 minuty meczu, a ostatnie osoby zameldowały się po kolejnych 20 minutach. Każdy kibic otrzymał szal z motywem z flagi Ultras, a całość prezentowała się estetycznie.

Tyszanie wokalnie zaprezentowali się z dość dobrej strony, jednak tego dnia nie mieli szans na przebicie się przez doping zaprezentowany przez zabrzan. W drugiej połowie odpalili pirotechnikę, a część z nich wylądowała na murawie. Oczywiście nie zabrakło bluzgów z ich strony, jednak w miarę upływu czasu ich doping słabł. Trzeba przyznać, że przyjezdni głównie skupiali się na przeróbkach naszych pieśni, czyżby ich własny repertuar był tak ubogi?

Na koniec już teraz chcieliśmy Was gorąco zaprosić na kolejny mecz w Zabrzu. Tym razem przeciwnikiem Górnika będzie drużyna Sandecji Nowy Sącz. Klub przygotował specjalną promocję na ten mecz – wszystkie osoby, które zakupiły bilet normalny na derbowe spotkanie z Tychami kupują bilet tańszy o 5 zł. Postarajmy się o podtrzymanie tej fantastycznej frekwencji.

Wszyscy na mecz!

Galeria z tego spotkania: Kliknij

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments