Jest chętny na kupno Górnika?

Kris  -  24 października 2023 17:59
21
5502

Górnik pozostaje własnością miasta, ale niewykluczone, że to się zmieni. Z informacji Piotra Koźmińskiego z WP SportoweFakty wynika, że jest chętny na kupno klubu. To biznesmen, który działa z Lukasem Podolskim. W rozmowie z WP tłumaczy skąd pomysł, aby wejść w projekt.

Link do artykułu TUTAJ

Źródło: WP SportoweFakty
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Oby tak się stało w przerwie zimowej jak chce potencjalny inwestor. Pani MMS też powinno to pasować z uwagi na kampanię samorządową. Myślę że zyskałaby parę punktów u wyborców.

MMS ma już 68 lat i chyba przed pójściem na emeryturę chce 'oddać’ Górnika w dobre ręce. Oby tak było.

W polityce może jeszcze parę lat być a to dla niej najważniejsze. Jest dofinansowanie do stadionu. Sprzedaż klubu poprawi budżet miasta i jej akcje wzrosną.

Wątpię żeby chciała puścić kurę znosząca złote jajka dla jej przydupasów. Ale mam nadzieję że pójdzie po rozum do głowy

Mam nadzieje ze to nastąpi jak najszybciej!!!

Mam wrażenie, że w ostatnich tygodniach ten temat przewija się znacznie częściej niż zwykle, także może coś faktycznie jest na rzeczy

Inwestor udzielił wywiadu w tym temacie więc może w końcu się to ziści. Ciekawie by to wyglądało dwóch ludzi ze Śląska którzy jako dzieci wyjechali do Niemiec właścicielami Górnika.

Robi się ciekawie.Extra.W końcu!

To będzie początek końca Górnika. Przypominam o Koronie Kielce, którą miasto sprzedało niemieckim „biznesmenom”, którzy wprowadzili tam jakieś dziwne maniery pozbywając się niezłych piłkarzy, a sprowadzając z Bałkanów kogo tylko napotkali na ulicach. Potem była zdaje się odsprzedaż a następnie właściciel się gdzieś stracił. Ostatecznie Korona spadła do I ligi i wróciła pod skrzydła miasta. Ale to już sprawa miasta Zabrze i samego klubu.

No fajny przykład. A czy przypadkiem czołowe kluby w naszej lidze też nie są w rękach prywatnych inwestorów i jakoś im się wiedzie?

Przypominam miało być pięknie za Kasperczaka ,pięknie było za czasów Pana Ploskonia 👌

Niemiecki inwestor ,kupa smiechu -Lechia ,Korona i co ,upadek ,bardziej trafniej -mafia ,gangsterka .Tylko krajowy a i to loteria ,obcokrajowiec mo Polska za dojno krowa a ludzi za durniow .A bydzie jak bydzie .

Trzymam kciuki Tomasz.Pozdrawiam Damian R.

Zaczyna się jak Vanna Ly i tym drugim koleżką Szwedem….

masakra, głupota ludzka nie zna granic megalomania i jeszcze raz głupota Górnik w rękach prywatnych tylko na zasadzie spółki kilku podmiotów jeden podmiot nigdy nie da rady udźwignąć kosztów bieżących plus zadłużenia od razu proszę się pozbyć złudzeń że Podolski coś dorzuci od siebie bo nie dorzuci najgorsza jest teraz próba wywierania wpływu na miasto które musi oddać klub za darmo bo tak chce kilka osób których rodzice przyjechali na Śląsk za robotą bo Ślązaków prawdziwych w tym młynie to ze świecą szukać i przestańcie już fandzolić o tej szkółce przychodzi kilka porażek z rzędu to ściąga się szrot z zagranicy I po młodzieży Klub w prywatnych rękach tak ale mądrze i z odpowiednim kapitałem i nie jeden podmiot a kilka a co zawdzięcza Gornik miastu a nie zawdzięcza mało to inny temat

Jestem mieszkańcem Zabrza , Górnik nie zawdzięcza mi nic natomiast zarządzający miastem zrobili sobie z mojego klubu za moje pieniądze zabawkę do wyciągania publicznej kasy dla swoich (obsadzanie stanowisk swoimi, bez kompetencji itp, itd) Zdecydowanie należy przerwać tę patologię… bez względu na koszty

Pytanie czy miasto będzie chciało żeby był przeprowadzony audyt bo wtedy być może prokuratura będzie miała pełne ręce roboty a bez audytu raczej sprzedaż nie dojdzie do skutku

Ja obawiam się, że po wyniku ostatnich wyborów do Sejmu i postawie mieszkańców to Górnika już nic nie uratuje. Nowa władz przyjdzie i zrobi rozpierduchę, żeby dojechać PIS, z pełnymi konsekwencjami dla klubu. A tam niezłe kwiatki wyjdą, nie mówiąc już o fakcie, że i o dotacji na budowę stadionu można zapomnieć.
Sami mieszkańcy sobie tego zażyczyli. Trzeba myśleć.A kupiec ?. Mżonki.
Obym się mylił.

Myslisz logicznie a to takie trudne tu na forum , w Polsce wogole .

Jak ma w Zabrzu i Górniku być dobrze jak tam ludzie mają nas…we łbach i głosują w wyborach na ryżego fałszywego POniemieckiego złodzieja i jego mafię. Brak słów!

Właśnie w tym jest rzecz, a reszta to tylko bajanie w bramowskiej przy alpadze.