kamres  -  13 lipca 2013 23:21
0
1205

row

Dziś odbyły się mecze rundy przedwstępnej Pucharu Polski. ROW Rybnik przegrał na wyjeździe z Odrą Opole w serii rzutów karnych i tym samym odpadł z dalszej fazy rozgrywek.

Pogoda nie sprzyjała rozgrywaniu zawodów piłkarskich. Nasiąknięta murawa sprawiała obu zespołom wiele trudności, a na boisku roiło się od prostych błędów. Jednak z minuty na minutę było ciut lepiej. Kibicom zgromadzonym na stadionie w Opolu na pierwszą bramkę przyszło czekać do 56 minuty meczu. Zawodnik gospodarzy Dawid Tomanek będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, wykorzystał okazję i Odra prowadziła 1:0. Na odpowiedź rybniczan nie było trzeba długo czekać. Strzelcem bramki w 63 minucie został Rafał Kurzawa.

Regulaminowy czas gry zakończył się remisem i konieczna była dogrywka. W 102 minucie spotkania, gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Sebastiana Deji, który huknął z 25 metrów. Bramkarz gości był bez szans, a Odra prowadziła 2:1. Rybniczanie nie składali broni i niczym wyborowy pięściarz, ponownie wypunktowali rywali. Na listę strzelców w 109 minucie spotkania wpisał się Marek Gładkowski, który wszedł na plac gry pod koniec drugiej połowy meczu.

Również dogrywka nie przesądziła o losach spotkania, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Serię jedenastek rozpoczęli gospodarze. Pierwszego karnego nie wykorzystał piłkarz rybniczan Sławomir Szary, a w jego ślady poszedł kolega z zespołu Jarosław Wieczorek. Kolejnym zawodnikiem z niewykorzystanym rzutem karnym okazał się gracz gospodarzy Marcel Surowiak. Ostatecznie Odra Opole wygrała serie jedenastek, a ostatni „gwóźdź do trumny” przybił Adrian Krysian, strzelając bramkę na 4:2. Zwycięzca następny swój mecz rozegra na wyjeździe z ŁKS 1926 Łomża, który odbędzie się w najbliższą środę.