Gramy u siebie i musimy szczególnie tutaj punktować i walczyć

W.  -  10 lutego 2023 09:12
3
1633

Już dzisiaj zainaugurowana zostanie 20. kolejka PKO Ekstraklasy, w ramach której Trójkolorowi w niedzielę zmierza się przed własną publicznością z Radomiakiem Radom. O nadchodzącym meczu zabrzan rozmawialiśmy z Mateuszem Cholewiakiem.

Mateusz, kilka dni temu, a dokładnie 5 lutego obchodziłeś swoje 33 urodziny. W imieniu całej redakcji i Trójkolorowej rodziny życzymy Ci dużo zdrowia i jak najlepszej formy oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. A czego Ty życzysz sobie z tej okazji najbardziej?
– Dziękuję bardzo. Ja życzę sobie przede wszystkim zdrowia, bo jeśli będzie zdrowie, to będzie możliwość gry, z której czerpię największą radość.

Górnik ostatni raz wygrał z Pogonią Szczecin. Miało to miejsce 5 listopada 2022 roku. Od tego momentu rozegraliśmy cztery ekstraklasowe mecze, przegrywając aż trzy z nich i tylko raz zremisowaliśmy, dopisując w tabeli tylko jeden punkt. Nie wygląda to niestety najlepiej.
– Mecze, które były w tamtym roku przeanalizowaliśmy i zostawiliśmy z tyłu. Chcemy się skupić na tym, co teraz i jak najlepiej rozpocząć ten rok i nową rundę. Wiadomo, mecz w Krakowie przegrany 2:0, chęć rehabilitacji u siebie z Lechią Gdańsk i niestety też tylko remis. Jednak szukając pozytywów, to biorąc pod uwagę konstruowanie akcji, czy intensywność, to te elementy wyglądały naprawdę dobrze. Wydaje mi się, że zabrakło trochę tego ostatniego podania, może czasami szybszej decyzji, a jeśli strzelilibyśmy bramkę na 2:0, to możliwe, że Lechia nie miałaby argumentów, żeby nawet zremisować.

Przed wami kolejne ligowe starcie i niedzielny mecz z Radomiakiem Radom, którego jesienią w wyjazdowym starciu rozbiliście 3:0. Takie gładkie zwycięstwo, to raczej dobry prognostyk przed kolejnym starciem obu drużyn?
– Oczywiście, że tamto wysokie zwycięstwo też mamy w głowach, ale też musimy pamiętać, że jest to zupełnie inny mecz. My na pewno zrobimy wszystko, aby wygrać. Będziemy mieli swój plan na ten mecz, który przedstawi nam trener i zrobimy wszystko, aby wygrać. Gramy u siebie i musimy szczególnie tutaj punktować i walczyć. Musimy skoncentrować się na tym, żeby jak najlepiej wyglądać w meczach. Mamy bardzo duży pozytyw w tym, że gramy znowu u siebie. Będą nasi kibice, którzy będą nas wspierać i po prostu musimy zrobić wszystko, żeby zdobyć tutaj trzy bardzo ważne dla nas punkty.

Mocno trzymamy kciuki za te trzy punkty i przełamanie drużyny.
– Dziękujemy.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Człowieku nie opowiadaj co i jak tylko otwórz oczy i traf choć raz celnie i skutecznie do bramki ale przeciwnika !!!! To dotyczy wszystkich kopaczy z zespołu…….

Akurat Mateuszowi trudno trafić w bramke..

Wszyscy na mecz!!W niedzielę menbyc o 16-stej plus 4 stopnie,bez opadów!!