Górnik Zabrze – AÉK Larnaka 1:2. Porażka w sparingu

Kibic  -  1 lipca 2019 12:58
0
4900

W swojej trzeciej grze kontrolnej piłkarze Górnika zmierzyli się z cypryjskim zespołem AÉK Larnaka. Zabrzanie przegrali 1:2, a autorem bramki dla „Trójkolorowych” był Boris Sekulić.

W wyjściowej jedenastce pojawił się nowy nabytek Zabrzan, a mianowicie Erik Janza, który zajął optymalną dla siebie pozycję, czyli lewą obronę. W środku defensywy mogliśmy oglądać duet: Wiśniewski – Gryszkiewicz. Wśród nowych twarzy, to na murawie pojawił się także ciągle testowany Manneh, który zajął miejsce obok Mateusza Matrasa.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do cypryjskiej drużyny. AEK pierwsze trafienie zanotował już w 26. minucie. Truyols zdołał przejąć futbolówkę i rozpocząć akcję, która skończyła się trafieniem Taulemesse. Druga bramka padła kilkanaście minut później. Sędzia za faul w polu karnym podyktował jedenastkę. Martin Chudy obronił uderzenie z wapna, lecz przy dobitce nie miał już większych szans. Na przerwę Zabrzanie schodzili z wynikiem 0:2 i nie mieli  wielu sytuacji bramkowych. Najlepsze uderzenie oddał Janza, lecz goalkeeper rywali czuwał na posterunku.

Po zmianie stron boisko opuścili: Baidoo, Manneh oraz Wolsztyński, a w ich miejsce pojawili się: Matuszek, Zapolnik, a także Ściślak. Gra przez dłuższy czas toczyła się głównie w środku pola. Bliski pokonania bramkarza cypryjskiej drużyny był Igor Angulo, lecz futbolówka przeleciała tuż koło słupka. Górnikom udało się zdobyć honorową bramkę w 81. minucie. Dogranie w głąb pola karnego wykorzystał Boris Sekulić, który z bliskiej odległości zapakował piłkę do siatki. Górnicy przegrali w trzecim meczu kontrolnym 1:2. Już jutro czeka nas kolejny pojedynek, w którym rywalem będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Górnik Zabrze – AÉK Larnaka 1:2 (0:2)

0:1 – Florian Taulemesse, 26′
0:2 – Trickovski, 41′
1:2 – Sekulić, 81′

Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Gryszkiewicz, Janza – Baidoo (46′ Ściślak), Matras, Manneh (46′ Matuszek), Jimenez – Wolsztyński (46′ Zapolnik), Angulo

Rezerwowi: Kudła – Ambrosiewicz, Rostkowski, Ściślak, Zapolnik, Matuszek

AÉK Larnaka: Tono, Truyols, Mojsov, Trickovski, Hevel, Przypadki, Mikel, Ioannou, Florian Taulemesse, Thandi, Giannou

Żółte kartki: Wiśniewski