Górnik – Ruch kibicowsko: 101. Wielkie Derby Śląska na trybunach

Spark  -  7 maja 2014 19:09
0
1125

kibice8_gornik_ruch_1314a
To były drugie w tym sezonie Wielkie Derby Śląska na naszym stadionie. Niestety kolejne, na których mogło pojawić się zaledwie 3000 widzów.

Na 101 Wielkich Derbach Śląska pojawił się oczywiście komplet publiczności. Wywiesiliśmy 5 flag: „Ruda Śląska”, „Torcida Piekary”, „Patrioci”, „1948” oraz „Sektor 13”. Zawisły także 2 transparenty: „Górnicy jesteśmy z wami” oraz „Stadion to nasz dom, nadgorliwy służbista WON!”. Pierwszy odnosił się do wsparcia dla piłkarzy, mimo bardzo nieudanych wyników w tym roku. Przede wszystkim jednak miał na celu wsparcie dla Górników, którzy walczą o swoje miejsca pracy i godny byt. Drugi natomiast do pewnego nadgorliwego ochroniarza. Pojawił się również transparent zachęcający do wyjazdu do Poznania.

transparent_gornik_ruch_1314

Doping tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie, jednak przy takich spotkaniach nikogo nie powinno to dziwić. Kilka razy „pozdrawiamy” rywali, przypominając sobie bardzo popularne przyśpiewki jak np. „Na ulicy Cichej…”. Wreszcie doczekaliśmy się w tym sezonie zwycięstwa nad rywalem zza miedzy i pierwszego w ogóle w oficjalnym spotkaniu w 2014 roku. Z tego powodu szał radości po strzelanych golach, a także obronionym rzucie karnym przez naszego bramkarza, był ogromny.

kibice9_gornik_ruch_1314a

To właśnie Łotysz Pavels Steinbors otrzymał największe owacje, ale brawa należały się całej drużynie. Po meczu mogliśmy wspólnie z piłkarzami odśpiewać od dawna niesłyszane „Cały świat już wie…”. Już tęsknimy za derbami, które będą rozegrane u nas przy pełnych trybunach i miejmy nadzieję, że nastąpi to już w przyszłym sezonie.

DERBY DLA GÓRNIKA!

Galeria cz. 1
Galeria cz.2

Po raz pierwszy też nasza redakcja przygotowała film wideo. Do ideału trochę brakuje, ale trzeba tutaj podkreślić, że wszystko, co robimy, to zgodnie z naszym hasłem: „Z pasją dla Górnika!”. Oczywiście wsłuchujemy się we wszelkie opinie i komentarze i chcemy podkreślić, że praca przy portalu kosztuje nas mnóstwo wysiłku, czasu, a wszystko co robimy, to naszymi wspólnymi redakcyjnymi siłami, dlatego prosimy o wyrozumiałość, że nie zawsze jest idealnie.

[youtube id=”sBLEPuSp1k4″]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments