Górnik poprawia sobie nastroje przed ligą. Festiwal bramek w sparingu

Torcidos  -  24 marca 2017 17:20
0
12465

W sparingowym spotkaniu rozgrywanym na obiekcie Stali Zabrze Górnik wygrał z MFK Frydek-Mistek 4:1. Na listę strzelców wpisali się: Łukasz Wolsztyński, Oleksandr Szeweluchin, Sandi Arcon, Marcin Urynowicz oraz Adam Danch, który zdobył bramkę samobójczą.

W piątkowe wczesne popołudnie na stadion Stali przybyło około 200 kibiców. Nie mieli oni prawa narzekać na ten wybór, bo ulubieńcy rozpieścili ich sporą ilością goli. Zaczął niezawodny Łukasz Wolsztyński, który już w 6′ dał Górnikowi prowadzanie. W swoim stylu oddał niesygnalizowany strzał z dystansu, nie dając żadnych szans czeskiemu bramkarzowi. Kilka minut później zabrzanie prowadzili już 2:0, gdy po dobrze rozegranym rzucie rożnym bramkę piętką zdobył Szeweluchin. Ukrainiec zastąpił w tym spotkaniu na środku obrony Daniego Suareza.

Kolejnego gola również zdobyli „Trójkolorowi”, ale tym razem piłkę do swojej bramki niefortunnie skierował Adam Danch. Górnik jeszcze przed przerwą odpowiedział na kontaktowego gola gości, kiedy to Sandi Arcon wykorzystał świetne dośrodkowanie Łukasza Wolsztyńskiego.

Po przerwie nastąpiło kilka zmian w składzie zabrzan i od pierwszego gwizdka sędziego oglądaliśmy m.in drugiego z braci Wolsztyńskich, Denisa Janco oraz Marcina Urynowicza. Ten ostatni swój występ udokumentował bramką, finalizując składną akcję drużyny Marcina Brosza. Górnik miał jeszcze swoje sytuacje, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił, mimo, że w kolejnych minutach gry na boisku pojawił się choćby Angulo. Z pewnością jest to dobry prognostyk przed najbliższym spotkaniem z MKS-em Kluczbork.