Górnik II Zabrze: W lidze Rekord, w pucharze Sośnica

Kaszpir  -  11 września 2020 18:41
0
2380

rezerwy wyjazdW 8. kolejce III ligi, rezerwy zabrzańskiego Górnika zmierzą się w wyjazdowym meczu z Rekordem Bielsko-Biała. W siedzibie Podokręgu Zabrze ŚZPN odbyło się również losowanie Jatta. Nasza „dwójka” zagra z Sośnicą Gliwice.

Na pucharowe emocje przyjdzie nam poczekać, ponieważ mecz Górnika II z Sośnicą odbędzie się dopiero 23 września (początek o 16:00). Wróćmy zatem do ligi, tutaj na zabrzan czeka bielski Rekord z którym „Trójkolorowi” mają swoje rachunki do wyrównania. 

Bilans rywalizacji obu drużyn jest mocno niekorzystny dla zabrzan. Z czternastu rozegranych dotąd spotkań na III-ligowym szczeblu, aż dziewięć zakończyło się zwycięsko dla Rekordu. “Trójkolorowi” wygrali tylko raz, trzykrotnie padał rezultat remisowy. Nieco ponad rok temu w finale Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN, nasz zespół został rozgromiony iście „rekordowym” 1:7. Szansa na poprawienie statystyk nadarzy się już w sobotę w Cygańskim Lesie.

O tym, że podopiecznych Marcina Prasoła czeka ciężki mecz, nie trzeba nikogo przekonywać. Nasi rywale w tabeli zajmują siódme miejsce z dorobkiem 8. pkt. i są tuż przed Górnikiem, mając „oczko” więcej, ale i o jedno spotkanie rozegrane mniej. Najlepszym strzelcem Rekordu jest Szymon Szymański, który zdobył 6 z 8 strzelonych przez bielszczan goli. Szymański to prawdziwy kat naszych rezerw, w trzech ostatnich pojedynkach, aż pięciokrotnie trafiał do zabrzańskiej bramki.

Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze; sobota 12 września godz. 16:00, Bielsko-Biała ul. Startowa 13.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments