Górnik II Zabrze – Unia Turza Śląska 4:0. Marcin Wodecki show!

Kaszpir  -  25 listopada 2023 14:08
0
2415

W meczu 18. kolejki III ligi zabrzańskie rezerwy pokonały Unię Turza Śląska 4:0. Gole dla „Trójkolorowych” zdobywali Mateusz Kulig, Marcin Wodecki dwie oraz Adrian Dziedzic.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi gospodarzy, którzy potrafili udokumentować ją dwoma golami. W 22 min. akcję prawą stroną przeprowadził Aleksander Tobolik, dogrywając piłkę w pole karne. Tam dopadł do niej Mateusz Kulig i pewnym strzałem skierował do siatki. Po upływie dwóch kwadransów zabrzanie podwyższyli przewagę. Wówczas to na uderzenie z ok. 35 metrów zdecydował się Marcin Wodecki i zrobił to na tyle mocno i precyzyjnie, że piłka wylądowała w okienku bramki Gorela. Gol stadiony świata! Do przerwy gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i więcej bramek już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron oglądaliśmy już tylko jedno trafienie, ale za to znów podziwialiśmy wspaniałe uderzenie Wodeckiego. Kapitan Górnika tym razem precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego nie dając szans golkiperowi gości. To był prawdziwy „Pszczółka” show na obiekcie Walki. W 86 min, faulowany w polu karnym był Tobolik i sędzia bez wahania wskazał „na wapno”. Skutecznym egzekutorek okazał się Adrian Dziedzic, ustalając wynik meczu.

Dzięki wygranej „Trójkolorowi” mają na koncie 24. punkty. W następnej kolejce Górnik zmierzy się w wyjazdowym meczu z zespołem LZS Starowice Dolne.

Górnik II Zabrze – Unia Turza Śląska 4:0 (2:0)

1:0– Kulig, 22′
2:0 – Wodecki, 30′
3:0 – Wodecki, 78′
4:0 – Dziedzic, 87′

Górnik II: Jeleń – Ogórek, Michalski, Capiga, Trubnikov (88′ Mansfeld), Pochcioł, Dziedzic, Wodecki [c] (88′ Pilch), Chmarek (75′ Włodarczyk), Kulig (79′ Niedźwiedzki), Tobolik
Rezerwowi: Valion – Macha, Niedźwiedzki, Pilch, Włodarczyk, Mansfeld
Trener: Arkadiusz Przybyła

Unia (skład wyjściowy): Gorel – Polczyk , Orzeł, Rychlik, Jary [c], Wenglorz, Wysiński, Klimkiewicz, Witkowski, Krężelok, Benvindo
Rezerwowi: Musioł – Fojcik, Musiolik, Danieluk, Gałecki, Franiczek, Stoisz, Popczyk, Zawierucha