Górnik II Zabrze: Półfinałowy bój z Pniówkiem

Kaszpir  -  8 czerwca 2021 20:37
0
2049

W środę 9 czerwca zabrzańskie rezerwy przystąpią do półfinałowego meczu Pucharu Polski szczebla Śląskiego ZPN przeciwko Pniówkowi Pawłowice. Oficjalnie gospodarzami tego spotkania będzie Górnik, ale pojedynek rozegrany zostanie w Pawłowicach. To swoisty rewanż za wcześniejszą zgodę naszych rywali na rozegranie ligowego boju przy Roosevelta. Wówczas mecz był jednym z punktów obchodów dnia dziecka.

Stawką tego meczu jest nie tylko awans do finału, ale również gratyfikacja finansowa. Przypomnijmy, że finaliści będą mieli do podziału 50 tys. zł. Czterdzieści przypadnie zwycięzcy, natomiast dziesięć, otrzyma przegrany na pocieszenie.

Najpierw jednak trzeba pokonać jeszcze jeden szczebel. Górnik w niedawnym spotkaniu pokonał Pniówek 2:1. Było to bardzo zacięte spotkanie, w którym zabrzanie pokazali mnóstwo ambicji i charakteru. Podopiecznym Marcina Prasoła sprzyjało też szczęście, które będzie również potrzebne w środę w Pawłowicach.

Rywale to bardzo doświadczona oraz zgrana drużyna i choć ostatnio musieli uznać wyższość „Trójkolorowych”, wydaje się, że nadal w zespole Pniówka należy upatrywać lekkiego faworyta. Przypomnijmy, że na drodze do 1/2 drużyna z Pawłowic wyeliminowała Ruch, zdecydowanie pokonując chorzowian.

W drugim półfinale MKS Myszków zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała.

1/2 finału Pucharu Polski, Śląski Związek Piłki Nożnej

Górnik II Zabrze – Pniówek Pawłowice, środa 9 czerwca – godz. 17:00. Pawłowice ul. Sportowa 7  

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments