Górnik gra sparing z Banikiem Ostrava

Milo  -  21 stycznia 2017 10:56
0
1457

O godz. 11:00 Górnik Zabrze rozegra pierwszy mecz kontrolny w 2017 roku. Sparingpartnerem zabrzan będzie Banik Ostrava.

I połowa: Pawłowski – Danch, Kopacz, Szeweluchin, Kosznik – Ł. Wolsztyński, Matuszek, Janco, Kurzawa – Plizga, Angulo.

II połowa: Loska (61′ Kasprzik)- Wolniewicz, Przybylski, Karwot, Olszewski – Urynowicz, Ambrosiewicz, Żurkowski, Pikul – Żagiel (88′ R. Wolsztyński), Skrzypczak.

Banik Ostrava – Górnik Zabrze 3:1 (2:1)
1:0 – Azevedo, 15′
1:1 – Plizga, 18′
2:1 – Celba, 39′
3:1 – Urgela, 71′

Zapis relacji minuta po minucie:

1′ Rozpoczął Banik
2′ Strzał z 20 metrów i poprzeczka ratuje zabrzan…
4′ Strzał Banika z 18 metrów, ale bardzo niecelny
8′ Wrzutka Dancha, do strzału zebrał się Wolsztyński i kolejny aut, ale radzą sobie rywale.
11′ Teraz lepiej przy piłce radzi sobie Górnik. Akcje zabrzan coraz bardziej składne. Ciekawa akcja Górnika, ale na spalonym Angulo
13′ Wrzutka Plizgi i strzał Matuszka, ale po rykoszecie piłka ląduje obok słupka
14′ Róg dla Górnika. Dośrodkował Kurzawa, a uderzał Szeweluchin. Piłki szukajcie w okolicach Zabrza.
15′ Banik wychodzi na prowadzenie. Przegrywamy.  0:1
16′ Pierwszy kwadrans dla Banika. Napastnik Banika dostał piłkę i uderzył w prawy, a Pawłowski nie sięgnął piłki. 0:1
18′ Plizzzga!!!! Dostał piłkę od Matuszka i znakomicie uderzył nie dając szans bramkarzowi Banika. 1:1
28′ Janco – nasz najnowszy nabytek rozgrywa dobre zawody. Ładnie rozgrywa piłkę i może się podobać. Potrafi przytrzymać piłkę w dodatku dużo widzi. Technicznie dobry i robi dobre wrażenie. Na boisku aktualnie mało emocji, a króluje chaos.
32′ Strzał z 15 metrów po ładnej akcji przeciwników i broni Pawłowski
34′ Górnik próbuje nakładać pressing, ale nie wygląda to najlepiej. Czesi pod względem technicznym prezentują się dużo lepiej, u nas sporo niedokładności.
36′ Akcja Dancha prawą stroną nasz defensor wywalczył róg, ale radzi sobie Banik.
38′ Piłki posłane w środek pola szybko zgarnia Banik, a u nas spore problemy z wyjściem.
39′ Banik na prowadzeniu! Akcja prawą stroną, wbiegł w pole karne czeski zawodnik i z 10 metrów przymierzył pod poprzeczkę
43′ Zbliża się koniec pierwszej połowy, a u nas gra mizerna. Banik zasłużenie na prowadzeniu.
44′ Banik spokojnie rozgrywa piłkę. Plizga próbuje atakować, ale nie ma wsparcia.
45′ Koniec pierwszej połowy!

Na drugą połowę wyjdzie nowy skład. Więcej informacji u góry.

46′ Druga połowa rozpoczęta
48′ Po rzucie z autu Skrzypczak uderzył z 5 metrów prosto w bramkarza. Wszyscy złapali się za głowy. Znakomita okazja naszego napastnika.
51′ Początek zdecydowanie dla Górnika. Pojawiają się składne akcje, ale Czesi czekają na swoje szanse.
52′ Młodzież na razie prezentuje się lepiej niż bardziej doświadczeni piłkarze..
53′ Wrzutka, ale Skrzypczak mija się z piłką, a Urynowicza uprzedził bramkarz.
54′ Wolniewicz do Urynowicza, jednak pewnie w defensywie Czesi. Zaczęliśmy grać z pierwszej piłki, ładne i proste akcje, dlatego z łatwością przedostajemy się w pole karne rywali. Idzie młodość.. 😉
60′ W ostatnich minutach do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy, a w naszej bramce zmiana wchodzi Kasprzik. Wszystkie wrzutki bez problemu wybijają nasi defensorzy.
66′ Na boisku szarpana gra z obu stron. Składnych akcji jak na lekarstwo.
69′ Ambrosiewicz posyła prostopadłą piłkę do Skrzypczaka, a ten w sytuacji sam na sam prosto w bramkarza. Poprawka w wykonaniu Pikula zablokowana, a strzał Olszewskiego niecelny.
72′ W drugiej połowie oglądamy bardziej zgarną drużynę niż w pierwszej części. Sporo akcji z pierwszej piłki, a obiecująco spisują się Żurkowski, Żagiel i Pikul
74′ Karwot dobre zagrania przeplata z tragicznymi. Wybijał piłkę prosto w Żurkowskiego, musiało zaboleć.
77′ Banik podwyższa!! Po stracie Przybylskiego, przejęcie piłki w polu karnym przez zawodnika Banika, nie potrafili zatrzymać go Urynowicz oraz Karwot. Niestety, któryś z naszych zawodników faulował – prawdopodobnie Urynowicz – i sędzia wskazał na wapno. Pewny strzał Urgeli i Kasprzik skapitulował.
81′ Sporo dzieje się w Karwinie. Banik strzelił na 4:1, ale sędzia dopatrzył się spalonego.
84′ Końcówka drugiej połowy przypomina koniec pierwszej części. W natarciu Banik, a u nas problemy z wybiciem.
88′ Na trybunach głośne śpiewy, a na murawie niewiele się dzieje. Banik spokojnie kontroluje, a Górnik czeka na ostatni gwizdek.
90′ Jeszcze strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Kasprzika i koniec!