GKS Katowice – Górnik II Zabrze 3:1. Porażka w pierwszym sparingu

Kibic  -  18 stycznia 2020 13:59
0
3377

Trzecioligowe rezerwy zabrzańskiego Górnika w sobotnie przedpołudnie zmierzyły się z katowickim GKS-em. Lepsi okazali się II-ligowcy zwyciężając 3:1.

Prowadzenie w meczu uzyskali piłkarze Górnika w 22 min. wykorzystując stratę katowiczan. Potem bramki zdobywali już tylko rywale i ostatecznie to GKS cieszył się z wygranej, biorąc zresztą rewanż za lipcową porażkę z naszą „dwójką”.

Po spotkaniu o krótki komentarz poprosiliśmy trenera Górnika, Marcina Prasoła– Był to nasz pierwszy sparing, ważna była intensywność grania. Widać było poprawę organizacji gry, chłopcy się rozwijają. Staramy się ubyć jak najdłużej przy piłce i utrzymywać grę. Cieszy na pewno bramka, ale w pierwszej połowie mieliśmy problemy. GKS był dla nas wymagającym rywalem. W drugiej części z kolei, mieliśmy więcej miejsca na akcje ofensywne. Wynikało to z pewnością ze stylu gry przeciwnika. Nie zakładaliśmy, że na początku cofniemy się głęboko, wymusił to nas rywal. Kilku zawodników leczy również drobne urazy. Graliśmy tutaj młodymi chłopakami, zresztą taki jest nasz cel. Co do Ishmaela Baidoo, z mojego punktu widzenia pracuje z drużyną bardzo dobrze. – zakończył opiekun zabrzan.

W kolejnym meczu kontrolnym (25 stycznia) rezerwy zmierzą się z drugim zespołem Banika Ostrava.

GKS Katowice – Górnik II Zabrze 3:1 (0:1)

0:1 – Skiba, 22′
1:1 – Bętkowski, 65′
2:1 – Szwedzik, 85′
3:1 – Szwedzik, 90′

GKS Katowice: Konefał – Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala, Woźniak, Stefanowicz, Gałecki, Wroński, Błąd, Rogalski
Grali także: Mrozek, Michalski, Habusta, Broda, Kompanicki, Bętkowski, Tabiś, Grychtolik, Kiebzak, Urynowicz, Kurbiel, Szwedzik.

Górnik II Zabrze: Sekuła (Krawczyk 46′) – zawodnik testowany (Nowakowski 45′), Wingralek, Surowiec, Szkudlarek (Martuszewski 46′), Flak, Banaczek, Zawada, Kamiński (Kołodziejczyk 46′), Baidoo, Skiba (Gałązkiewicz 46′)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 
 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments