„GieKSa” przegrała w Pucharze Polski z Zawiszą

Spark  -  16 października 2013 20:46
0
1101

kibice_gks_zawisza_pp_1314
Niestety w ćwierćfinale Pucharu Polski nie będziemy świadkami „Śląskiego Klasyku”. GKS Katowice przegrał 1/8 finału z Zawiszą Bydgoszcz 0:1. Jedynego gola dla gości strzelił w drugiej połowie Petasz.

Obie drużyny w poprzednim sezonie rywalizowały na boiskach I ligi. Obecnie Zawisza jest beniaminkiem ekstraklasy, a GKS zamierza do niej awansować. Kibice zgromadzeni w środowy wieczór na stadionie przy ulicy Bukowej byli świadkami tylko jednej bramki. Tę zdobył Zawisza, a do siatki miejscowych trafił z rzutu wolnego Piotr Petasz. Kibice na „Blaszoku” zaprezentowali oprawę z hasłem „Puchar Polski Znowu Będzie Nasz”, ale podopieczni trenera Kazimierza Moskala nie zdołali doprowadzić choćby do dogrywki. Porażka GKS-u oznacza, że jeśli Górnik Zabrze wyeliminuje Legię Warszawa (18 grudnia), to zmierzy się w ćwierćfinale z Zawiszą.

GKS Katowice – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
0:1 – Petasz, 69′

źródło: Roosevelta81.pl