Dlaczego nie wygraliśmy derbów? „Piłkarze Górnika popadali w samozadowolenie”

kamres  -  24 sierpnia 2013 10:41
0
1141

nakoulma_gornik_ruch_1314
– Nie wiem, czy paradoksalnie Górnik Zabrze nie strzelał goli zbyt szybko i za łatwo –
zastanawiał się po spotkaniu derbowym „Trójkolorowych” z Ruchem Chorzów Cezary Olbrycht, dziennikarz stacji Canal+.

Jaki był najładniejszy gol w 99 Wielkich Derbach Śląska? – Markowi Zieńczukowi wyszedł strzał życia, ale to nie był w jego wykonaniu przypadek. On gra już na boiskach naszej ligi bardzo długo i zdobył takich bramek bardzo wiele – podkreślił w rozmowie z Roosevelta81.pl Cezary Olbrycht, według którego największy plus należy się arbitrowi spotkania. – Mecz obfitował w dużą ilość kontrowersji. Tomasz Musiał miał „kupę” roboty, dlatego jego pochwaliłbym przede wszystkim za to, że wycofał się z decyzji, kiedy gwizdnął karnego. Dostał sygnał od „bocznego”, a jestem przekonany, że 80 procent naszych sędziów szłaby w zaparte i nie wycofałaby się ze swojej decyzji. To jest jednak facet z klasą i zachował się kapitalnie – chwalił dziennikarz Canal+.

Rozczarowaniem w piątkowym starciu była postawa gospodarzy. – Nie wiem, czy paradoksalnie Górnik nie strzelał goli zbyt szybko i za łatwo. Popadał w takie samozadowolenie. Poza tym, w ogóle nie było widać środka w drużynie. Trójka Przybylski, Mączyński, Sobolewski przegrali walkę o tę część boiska – zauważył Olbrycht. – Oczywiście lepiej wyglądało to na skrzydłach, gdzie Babiarz z Ruchu nie wiedział jak się nazywa. Trener Jacek Zieliński „wsadził go trochę na minę”. Ostatnio usłyszeliśmy, zachowując odpowiednie proporcje, że Babiarz to jest nasz polski Philipp Lahm. Coś czuje, że będzie teraz z tego niezła „polewka”.

Po tym, co pokazał w piątek Górnik, można się zastanawiać, czy będzie w stanie walczyć o czołowe lokaty w tym sezonie. – Mecz wyglądał tak, ze jest Prejuce Nakoulma i długo, długo nic. Fajnie, że Mateusz Zachara strzelił gola, bo może to być bardzo ciekawy napastnik. Jeśli za tydzień nie będzie już jednak „Prezesa”, to drużyna z Zabrza może mieć problem nie tylko z zachowaniem pozycji lidera, ale nawet miejsca w pierwszej trójce – podsumował Olbrycht.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments