Defensywa to podstawa

Kris  -  25 sierpnia 2019 18:59
0
2881

Górnik pokonał przed własną publicznością Koronę Kielce 3:0. Trójkolorowi w tym sezonie rozegrali na Roosevelta trzy spotkania i w każdym zdobywali komplet punktów. Co więcej, w Zabrzu Martin Chudy nie musiał jeszcze wyciągać piłki z sitaki. Po meczu porozmawialiśmy z naszym goalkeeperem.

Górnik w trzech, domowych spotkaniach zdobył dziewięć punktów i nie stracił żadnej bramki.

– Jesteśmy z tego zadowoleni, ponieważ na wiosnę często u siebie przegrywaliśmy, a na wyjazdach więcej punktowaliśmy. Teraz sytuacja się odwróciła, jednakże zobaczymy, co będzie w piątek. Gramy dla całego miasta. Górnik to taki klub, gdzie jest wielu kibiców i zawsze mamy ich wsparcie. Chcemy wygrywać u siebie, a zero z tyłu jest dla nas najważniejsze, bo defensywa to podstawa.

Dzisiaj również zabrzańska publiczność dopisała.

– Jesteśmy zadowoleni, że jest taka duża frekwencja. Na pewno coś dla nich zrobimy, może znowu będę coś gotował (śmiech). Gdy rozmawiam z piłkarzami z innych klubów, którzy przyjeżdżają do Zabrza zawsze mówią, że jest to świetne mieć taką publiczność, kibiców i wsparcie. Rywale zarówno lubią tu grać, ale też trochę się boją, ponieważ jesteśmy tu mocni. 

Korona praktycznie dzisiaj nie zagroziła Twojej bramce.

– W drugiej połowie wiedzieliśmy, że tak zaczną, że spróbują, a na boisku pojawiać się będą nowi piłkarze. Próbowali, jednak my byliśmy czujni. Defensywa grała tak, jak chcieliśmy i wszyscy walczyli oraz wypełniali swoje taktyczne zadania. Z pewnością pojawiły się jakieś błędy, ale mamy fajny wynik 3:0. Teraz w piątek na wyjeździe potrzebujemy, aby to potwierdzić i zdobyć punkty.

Dzisiaj bramkę zdobył Kamil Zapolnik, Jesus Jimenez oraz Igor Angulo. Dla Baska było to chyba szczególnie ważne?

– Igor zdobył bramkę w Płocku, a potem miał lekki przestój i dla niego to też nie było łatwe. Jednak, patrząc na jego statystyki z ostatnich trzech sezonów, to robi wrażenie. Mamy do niego cierpliwość, jeśli można to tak nazwać, ponieważ wiemy, co Igor potrafi. Staramy się go wspierać i wierzymy, że w kolejnych meczach też będzie zdobywał trafienia.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments