Adam Danch: Nie pójdziemy z Lechem na wymianę ciosów

Milo  -  25 września 2015 20:05
0
684

Danch2_Gornik_Cracovia1516

W żadnych z tych spotkań nie będziemy faworytem, ale każda z tych drużyn w ostatnich tygodniach przegrywała mecze, których przegrać nie miała prawa. Lech z… wszystkimi, a Legia z Koroną, więc trzeba wyjść i grać – mówi „Sportowi” Adam Danch, kapitan Górnika.

Kto będzie ostatni po dziesiątej kolejce ligi?

Adam Danch (kapitan Górnika):Nikomu źle nie życzę, ale bardzo bym chciał, żeby to był… Lech Poznań. Nie mam wyboru. Tabela tak się ułożyła, że albo oni, albo my.

Łatwo nie będzie…

– Na pewno. Nikt mi nie powie, że to słaby zespół, który gra nijaką piłkę. Właśnie jesteśmy po seansie wideo, podczas którego analizowaliśmy grę poznaniaków. W meczu z Podbeskidziem mogli strzelić pięć bramek, w meczu z Ruchem w Pucharze Polski jeszcze więcej, a awansowali dzięki samobójczemu trafieniu Grodzickiego. Skuteczność faktycznie mają beznadziejną, ale skoro stwarzają sytuacje, to grać potrafią.

W środowym sparingu z Rybnikiem graliście mocno cofnięci. Tak Górnik zagra w Poznaniu?

 – Tego nie powiem, bo jeszcze nie wiem. Można jednak przyjąć, że nie pójdziemy z Lechem na wymianę ciosów, a kluczem będzie świetna gra w obronie całej drużyny. Lechowi na pewno nie można dać się „rozhulać” i zostawić na boisku dużo miejsca. Wtedy można go nie zatrzymać.

Lech, Legia, Lechia… Ile punktów byłoby w tych meczach do przyjęcia?

 – W żadnych z tych spotkań nie będziemy faworytem, ale każda z tych drużyn w ostatnich tygodniach przegrywała mecze, których przegrać nie miała prawa. Lech z… wszystkimi, a Legia z Koroną, więc trzeba wyjść i grać. Dobrze, mądrze, z pełną koncentracją i poświęceniem, a trochę szczęścia też się przyda. A punkty? Sześć-siedem… Chyba nikt by nie narzekał. Prestiżowo najważniejszy będzie mecz z Legią. Bo gramy w Zabrzu, bo to Legia, a jeszcze kolejna część nowej trybuny zostanie otwarta dla kibiców. Ale ten mecz to daleka przyszłość. Najpierw musimy zacząć punktować na wyjazdach. Rok temu była to nasza wizytówka.

Cały wywiad na www.katowickisport.pl

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments