75 rocznica powstania Górnika Zabrze!

Kibic  -  14 grudnia 2023 06:56
6
2394

75 lat temu, 14 grudnia 1948 roku powstał Górniczy Zakładowy Klub Sportowy Górnik Zabrze. 14-krotny mistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski oraz finalista Pucharu Zdobywców Pucharów. To tutaj grali: Lubański, Pohl, Wilczek, Szarmach czy Banaś, a wieloletni rzecznik prasowy Górnika, śp. Jan „Bolek” Niesyto przed wejściem do klubu zdjął buty mówiąc: – „Panowie wszedłem do świątyni”.

W imieniu całej społeczności „Trójkolorowych” kibiców, pragniemy złożyć serdeczne życzenia Klubowi Górnik Zabrze, bez którego trudno wyobrazić sobie piłkarską mapę naszego kraju. Dziękujemy za 75 lat zapisanych na kartach historii polskiej oraz europejskiej piłki nożnej i życzymy powodzenia na kolejne dekady, by następne pokolenia fanów mogły przeżywać wielkie emocje związane z występami Górnika Zabrze.

Więcej o historii naszego klubu można przeczytać w tym miejscu.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale to będzie smutna rocznica przez to co aktualnie dzieje się w klubie i katastrofa że przyjdzie tylko z 10tys kibiców

……. bo my kochamy Cię

mecz mial byc w sobote o16 bylby komplet a tak piatek ludzie w pracy i kicha GÓRNIK ma jubileusz zarzad mógł zadzialac w PZPN w tym temacie

Ale to by trzeba pisać ,dzwonić ,starać się a czy to moje ja tu tylko pracuje.Jakby to było moje to może bo to wieksza ciapa z dnia meczowego A tak to olewam. Tak poważnie czy ktoś zauważył że Górnik ma najgorszy kalendarz rozgrywania meczy a to są wielkie pieniądze.Fajnie się rządzi takim klubem bo się nikt nie czepia !!

W sobotę może przyszłoby 2-3 tysiące więcej, ale na pełny stadion nie ma co liczyć. To nie dzień meczowy jest problemem, a organizacja i promocja jubileuszu, a raczej jej brak.

Górniku jesteśmy z tobą nie opuścimy Cię , nigdy Cię nie zdradzimy, bo my kochamy Cię…