Zimowy mini turniej Rokitnica Cup 2013

kamres  -  5 lutego 2013 15:58
0
1237

Rokitnica Cup 2013Dnia 3 lutego organizujemy na naszej dzielnicy miniturniej piłki nożnej w którym udział biorą cztery drużyny takie jak: Torcida Rokitnica, Torcida Grzybowice, Torcida Żernica i „Stara Gwardia” Rokitnicy.

Dla wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju dostarczamy zaopatrzenie w postaci piwa, pizzy i miesięczników magazynu „Górnik”. Z turniejem startujemy o godzinie 17, drużyny zostały umieszczone w jednej grupie z której zajęte miejsca decydowały o rozstawieniu drużyn w fazie pucharowej. Grupę wygrała drużyna Torcidy Żernica tuż za nią znalazła się drużyna z Grzybowic, trzecie miejsce w fazie grupowej przypadło drużynie „Starej Gwardii” z naszej dzielnicy, a czwarte miejsce zajęła drużyna gospodarzy – Torcida Rokitnica.
W taki sposób wyłoniły się pary półfinałowe, zawodnicy z Żernicy zagrali w półfinale z Rokitnicka Torcida, a drugi półfinał składał się z drużyn „Starej Gwardii” i Grzybowic. W przerwie pomiędzy fazą grupową, a pucharową zostały zorganizowane zawody przeciągania liny, które stały na wysokim poziomie, po zaciętej rywalizacji ostatecznie zwycięzcami okazali się zawodnicy z drużyny „Starej Gwardii” Rokitnicy!

Przed rozpoczęciem zawodów sami zapowiadali, że czują się na siłach żeby wygrać tą konkurencję i jak widać nadal są w doskonałej formie! Gratulacje! Po siłowej konkurencji przyszedł czas na rozegranie półfinałów, które decydowały o miejscach zajętych na koniec turnieju. Pierwszy półfinał mimo wyrównanego spotkania wygrali zawodnicy z Żernicy pokonując Rokitnice 2 do 1, w tym momencie było już pewne ze zwycięzcy mogą ze spokojem przyglądać się drugiemu spotkaniu, czekając na drugiego finalistę rozgrywek.

W drugim półfinale pomimo zaciętej walki i dużej ilości okazji bramkowych mecz zakończył się wynikiem 0 do 0, zwycięzce musiały wyłonić rzuty karne, które egzekwowało po trzech zawodników z obu drużyn. Bohaterem konkursu jedenastek został bramkarz drużyny „Starej Gwardii” Rokitnica, który dał się pokonać tylko raz, przez co drużyna zwycięzyła po rzutach karnych 2 do 1, meldując się w finale tegorocznego turnieju!

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Torcida Rokitnica, a zawodnikami Grzybowic stał na wysokim poziomie, akcje przenosiły się z bramki na bramkę, przez długi czas utrzymywał się wynik 1:1, większość osób zgromadzonych na hali nastawiała się już na konkurs rzutów karnych, które miały wyłonić zwycięzce i jednocześnie drużynę, która zajmie miejsce na najniższym stopniu podium…
Niestety, do rzutów karnych nie doszło, na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem niespodziewaną kontrę wyprowadzili zawodnicy Torcidy Grzybowice i strzelając bramkę wskoczyli na trzecie miejsce klasyfikacji turniejowej. Finał, który miał wyłonić najlepszą drużynę turnieju skończył się wynikiem 2 do 0 dla gości z Żernicy, którzy tym meczem pokazali, że to oni zasłużyli na najwyższy stopień podium prezentując przez cały turniej równą, wysoką formę. Gratulacje!

Nagrodą za zwycięstwo w turnieju dla zawodników Żernicy są wejściówki do klubu piłkarskiego „Cube Ball”. Imprezę kończymy oficjalnym rozdaniem pucharów i dyplomów za zajęte miejsca w turnieju piłkarskim i zawodach przeciągania liny, a król strzelców reprezentujący drużynę z Żernicy otrzymuje zdjęcie Tomasza Zahorskiego oprawione w drewnianą ramkę !

Ogólna klasyfikacja turnieju:

1 miejsce Torcida Żernica
2 miejsce „Stara Gwardia” Rokitnica
3 miejsce Torcida Grzybowice
4 miejsce Torcida Rokitnica

Po zakończeniu turnieju udajemy się do baru gdzie miał się odbyć jeszcze jeden turniej…. turniej picia piwa !

Każda z drużyn uczestniczących w turnieju wyznaczała jednego zawodnika do konkursu picia piwa.
Konkurs polegał na wypiciu trzech piw 0,5l w jak najszybszym czasie, piwa zostały przelane do plastikowych kubków o pojemności 0,5l.

Zawody zostały zdominowane przez zawodników z naszej dzielnicy, zwycięzcą okazał się zawodnik „Starej Gwardii” który trzy kubki złocistego trunku wypił w około 35 sekund tym sposobem zdobywając puchar i miano „pijaka turnieju” , tuż za nim uplasował się na drugim miejscu reprezentant Torcidy Rokitnica, trzecie miejsce przypadło dla Torcidy Żernica, a poza podium znalazła się drużyna z Grzybowic…

Warto wspomnieć, że po zakończeniu rywalizacji zawodnik drużyny Grzybowice przekazał zwycięzcy turnieju w nagrodę swój ostatni kubek piwa, bez dłuższego namysłu również i czwarty kubek został pochłonięty w ekspresowym tempie czym zadziwił konkurencje i licznie tego wieczora zebranych kibiców przesiadujących w barze. Takim akcentem zakończyliśmy tegoroczny mini turniej Rokitnica Cup 2013, większość osób pozostała w barze do późnych godzin nocnych świętując udany turniej zorganizowany na naszej dzielnicy!

Warto również wspomnieć o organizowanej zbiórce pieniędzy podczas turnieju, które zostaną przeznaczone na kwiaty i znicze dla Ś.P BENKA!

Dziękujemy wszystkim za przybycie na turniej! Do następnego!

źródło: torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments