Zatrzeć złe wrażenie

W.  -  29 lipca 2023 08:40
6
932

Punktualnie o godzinie 15:00 Trójkolorowi rozegrają kolejny ligowy pojedynek, mierząc się w ramach drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy z Wartą Poznań. Liczymy, że po kiepskiej inauguracji rozgrywek podopieczni Jana Urbana zaprezentują się znacznie lepiej, powracając na Górny Śląsk w doskonałych nastrojach, z pełną pulą punktów, które pozwolą skutecznie zatrzeć złe wrażenie po ostatnim, wyjątkowo słabym meczu.

Kiedy przed tygodniem rozpoczynaliśmy nowy sezon, każdy z sympatyków Górnika Zabrze liczył na udany start rozgrywek przy Roosevelta. Niestety, nasz zespół przegrał na własnym stadionie z Radomiakiem Radom 2:0, spisując się znacznie poniżej oczekiwań. Także od porażki nowy sezon rozpoczęli podopieczni Dawida Szulczka, którzy w Grodzisku ulegli Pogoni Szczecin 1:0. Dzisiaj obie drużyny rozegrają ze sobą bezpośredni pojedynek, który zarówno Górnik, jak i Warta będą próbowały rozstrzygnąć na własną korzyść. Z jakim finałem? O tym przekonamy się już niebawem, przed nami jednak trudne spotkanie, o czym na kilka dni przed sobotnim meczem, w rozmowie z klubową telewizją wspominał szkoleniowiec Górnika, Jan Urban, odnosząc się również do ostatniej porażki z Radomiakiem Radom: – Nie będzie to łatwy mecz. Na Warcie nie gra się przyjemnie.  Jest to drużyna, która uprzykrza życie każdemu. Spodziewam się jednak reakcji naszego zespołu po tym, co zaoferowaliśmy kibicom na rozpoczęcie sezonu i co oglądało się bardzo trudno (…). Zagraliśmy koszmarnie, nie oddając strzału na bramkę. Był to najgorszy mecz pod moją wodzą w Górniku Zabrze. Teraz musimy znaleźć receptę, czemu tak się stało. Wiemy, że brakowało wielu zawodników i oczekujemy reakcji, wiedząc, że w Grodzisku będzie więcej walki niż gry. Zespół Warty gra trochę inaczej niż wcześniej, każdy szuka swoich opcji i argumentów, musimy być na to przygotowani (…)”.

W ubiegłym sezonie pierwsza potyczka obu zespołów rozegrana została w ramach 14. serii PKO BP Ekstraklasy w Grodzisku, niosąc bezbramkowy remis 0:0. Mecz rewanżowy miał znacznie szczęśliwszy przebieg dla Trójkolorowych, którzy przed własną publicznością pokonali Warciarzy 2:0. Wówczas o zwycięstwie Górnika zadecydowały gole zdobyte przez Damiana Rasaka (36′) i Roberta Dadoka (72′).  Wierzymy, że również z dzisiejszego pojedynku zwycięsko wyjdą biało-niebiesko-czerwoni, którzy po upływie regulaminowego czasu gry, dopiszą do swego konta komplet trzech „oczek”, rekompensując swym wiernym sympatykom ligowy falstart sezonu 2023/2024, za co mocnooooooo trzymamy kciuki. 

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Tak przy okazji – Paluszek odchodzi do Śląska ..

A na podstawie czego oni maja zagrać lepiej jak nikt nowy nie dojdzie Milik człowiek z rozpiętą koszulą pod brzuchem będzie nam strzelał gole ? Co zrobił wesoły grubasek żeby realnie zespół był silniejszy nic osłabił Górnika Kryspinem 03 Szcześniakiem i siedzi przez tydzień i pierdzi w fotel pytam redakcjo na podstawie czego mają zagrać lepiej

Szcześniaka chciał trener,dlatego gra w podstawowym składzie.

„…Niestety, nasz zespół przegrał na własnym stadionie z Radomiakiem Radom 0:2, spisując się znacznie poniżej oczekiwań. Także od porażki nowy sezon rozpoczęli podopieczni Dawida Szulczka, którzy w Grodzisku ulegli Pogoni Szczecin 0:1…”. Tak powinno być poprawnie. Nie można przegrać 1:0 ani 2:0…

Pozbyć się Paluszka i po Górniku.Oni nadal stoją,zero gryzero ambicji,żadnych sytuacji!!

Jak za Gaula posiadanie piłki jest ponad 70% 😉