Zaprezentowano film „Gwiazdy”. Wielka uroczystość w Zabrzu!

Torcidos  -  20 kwietnia 2017 22:21
0
6654

Huczne zapowiedzi, plejada gwiazd i niezwykła historia. Takiego filmu w Zabrzu, o Zabrzu i o naszym Górniku jeszcze nie kręcono. I pewnie już nikt nie nakręci. Dlatego naszą obecność na czwartkowej przedpremierze filmu „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego potraktowaliśmy jako obowiązek.

W 1973 roku na Stadionie Śląskim Polska pokonała Anglię 2:0. Jedną z bramek dla „Orłów Górskiego” zdobył Jan Banaś. Wielka i zarazem niespełniona gwiazda Górnika. Jedną decyzją został przekreślony jego udział na Olimpiadzie i Mistrzostwach Świata. Po 44 latach o zabrzańskim George’u Beście znów jest głośno. Tym razem dzięki filmowi, którego inspiracją jest właśnie historia Banasia. 

Przedpremierowy pokaz miał miejsce w zabrzańskim Multikinie. Wśród wielu zaproszonych gości nie brakowało znanych osobistości. Oprócz głównych aktorów filmu Jana Kidwy-Błońskiego, mogliśmy zobaczyć m.in. Adama Nawałkę, Grażynę Torbicką oraz Małgorzatę Mańkę-Szulik, prezydent Zabrza. Nie mogło zabraknąć naszych zawodników, a także trenera Marcina Brosza. Co ciekawe zabrakło m.in. Adama Dancha.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments