Żałujemy, ponieważ czujemy, że mogliśmy dzisiaj uzyskać zdecydowanie lepszy wynik

g.rajda  -  12 listopada 2023 15:46
19
2859

Poznaliśmy pomeczową wypowiedź trenera Jana Urbana po spotkaniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec i Górnikiem Zabrze.

Jan Urban (trener Górnika): – Wydawało, że to spotkanie nam się dobrze układa. Zaraz na samym początku bardzo dobra sytuacja Kapralika. Później 1:0, chociaż Stal bardzo szybko wyrównała. Natomiast później kwestia gry przeciwko dziesięciu zawodnikom Stali. Zabrakło nam więcej akcji kombinacyjnych, więcej strzałów z dystansu. Stworzyliśmy sobie zbyt mało klarownych sytuacji grając praktycznie 40 minut jednego zawodnika więcej. Oczywiście mieliśmy cały czas przewagę. Graliśmy praktycznie cały czas na połowie Stali Mielec. Rywal wyciągnął ze swoich sytuacji bardzo dużo. Przegraliśmy na własne życzenie. Prowadzić na wyjeździe i grać całkiem nieźle… nie potrafiliśmy skorzystać z tego. Nawet to, że przegrywaliśmy, to jednak przez te 40 minut powinniśmy odrobić straty. Zdaję sobie sprawę, że do ataku pozycyjnego potrzeba dużo jakości, ale wydaje mi się, że nam tej jakości nie brakuje. Mamy takich zawodników, którzy potrafią grać „jeden na jeden”, są po prostu niebezpieczni. Czasami tak się zdarza. To spotkanie przypominało mi mecz Cracovii ze Śląskiem Wrocław, gdzie była podobna sytuacja i Cracovia nie mogła strzelić. W innym spotkaniu z kolei, ŁKS był w stanie wykorzystać grę w przewadze i odrobić nawet trzybramkową stratę. Żałujemy, ponieważ czujemy, że mogliśmy dzisiaj uzyskać zdecydowanie lepszy wynik (…).

Poniżej cała wypowiedź Jana Urbana

Źródło: Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl

19 komentarzy

Mogliśmy,ale pana decyzję spowodowały że mamy nul.Co nas obchodzi Cracovia, ŁKS bujasz pan w obłokach.Jest pan fajnym miłym człowiekiem,lecz gdy miejmy nadzieję zmieni się właściciel,wZabrzu ja osobiście pana nie widzę w roli szkoleniowca.

Jesteś chory a jako szkoleniowca zatrudnij wf -fiste Ga..a

Mysle ze notoryczne wstawianie do skladu Krawczyka to oslabienie i to jest tylko pana wina dzis bledne zmiany to pokazaly stracilismy niepotrzebnie punkty

A teraz przed telewizor i oglądać jak gra w piłkę, powtarzam, W PIŁKĘ, Pogoń z Rakowem. Zabrakło wam akcji kombinacyjnych bo pański zespół nie wie co to takiego. Pan sobie obejrzy jak zachowują się piłkarze Pogoni i porówna sobie z zachowaniami pańskich podopiecznych. Wtedy zrozumie pan dlaczego nie potraficie stwarzać sytuacji bramkowych. W Szczecinie do przerwy 0:0, ale mecz się ogląda z przyjemnością. I połowa minęła jakby trwała 10 minut. Wasze walenie pustą głową w mur tak się długo ciągnęło, że miało się wrażenie, że nigdy się ono nie skończy. Wy nie macie jakości bo nie gracie zespołowo, nie potraficie szukać wolnych pól żeby ułatwić piłkarzowi będącemu przy piłce wybór do kogo ma podać, nie potraficie czytać gry, nie potraficie przewidywać, za to potraficie robić coś, z czego nic nie wynika, bo z niczego nic wyniknąć nie może. Tylko przypadki, trochę szczęścia i frajerstwo albo pech przeciwników dało Górnikowi punkty, wystarczy przeanalizować dotychczasowe mecze Górnika.Nawet 5:0 z ŁKS wzięło się z przypadku i szczęścia. Pierwszy gol z centrostrzału, a drugi, problematyczny karny, który w zagranicznych poważnych ligach nie byłby odgwizdany. 0:2 i dla ŁKS było po meczu. A w meczu ze Stalą, nawet gdybyście grali w przewadze 3 zawodników, to też nie doprowadzilibyście do wyrównania, bo nie macie argumentów. Chyba, że Stal by wam wydatnie pomogła.

Panie trenerze, jeszcze pytanie, czy to wzajemne pilnowanie się pańskich piłkarzy kiedy rywal wykonuje stały fragment, to pańska taktyka? Pytam w związku z bramką Matrasa, który jako zamykający skrzydło, przez nikogo nie pilnowany, spokojnie strzelił sobie bramkę. A w tym momencie trzech pańskich graczy stało sobie obok siebie i patrzyło co się stanie. A może oni po prostu nie opanowali podstawowych elementów gry i należałoby im przeprowadzić jakieś dodatkowe szkolenia?

Bez Napastnika się meczu nie wygra a Musiolik i Krawczyk to drewna potrzeba też do środka kreatywnego pomocnika

Niestety ale tak jest-byłem na meczu w Mielcu i jeśli Musiolik coś próbował to Krawczyk klapa,,,,…. Panie Urban trzeba było poczekać z tą zmianą co najmniej 25 min. po przerwie. zdecydowanie wcześniej należało wprowadzić Sekulicza i Olkowskiego….niestety dał Pan ciała bo mecz był do wygrania a remis to minimum. Te gadki pomeczowe niech Pan sobie daruje bo człowieka widzącego to na żywo po prostu trafia !!!!

Kibicu sukcesu olkowski strzelił 1 gola a ty robisz z niego gwiazdę najlepiej zwolnić trenera i zatrudnić Gaula albo może P.

Zdecydowanie P,bo Urban to takie nudle.

Kolega jakiś kompleks widzę.

Jak jest wygrana 5 0 to całujesz trenera po dupie a teraz strugasz fachowca „trenerku”

To nie patrz na taki mecz patrz sobie na ” wspaniałą „pogoń zastaw górników w spokoju

Panie Urban ta porażka to pana wina ! Bezmyślnie zestawiony skład wyjściowy, bezmyślne zmiany. A wprowadzenie Krawczyka, to pana osobista porażka i odpowiedzialność.

Żałosny grafomanie pomawiający naszych o sprzedawanie meczów – wypad stąd chorągiewko!

Jak czytam debili którzy tu piszą jaki urban to jest kiepski trener to ręce opadają . To są właśnie kibice sukcesu . Jak najdalej z takimi

Twoim zdaniem jest dobrym trenerem? Krawczyk, Barczak, przygotowanie fizyczne z piczatku sezonu Teraz Ty Argumenty

Przygotowanie fizyczne do sezonu fatalne pelna zgoda. Barczak ? wymog bzdurnych przepisow ktore zmuszaja do wystawiania mlodziezy bez wzgledu na to czy sa ku temu podstawy czy nie. Krawczyk? Pomylka kazdego trenera….niewiem czy ten synek im laske robi ale cos w tym jest. Jesli chodzi o pozostale rzeczy to – taktycznie zespol zazwyczaj dobrze wychodzi, analiza przeciwnika i wprowadzanie mlodych jak najbardziej na plus. Mysle ze sam trener nie jest zly , tym bardziej w naszych realiach, gdzie nie oszukujmy sie poza burdelem organizacyjnym jest pusto w skarbonce .