Zabrzanie bliscy porażki, ale ostatecznie zremisowali w pierwszym sparingu

0
1367

Magiera_Kopacz_Gornik_Cracovia1516

Górnik Zabrze w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim zremisował z MKS-em Kluczbork 1:1. Na listę strzelców wpisali się Kopacz oraz Swędrowski.

W podstawowym składzie zabrzan zagrali nowi piłkarze: Paweł Golański, Ken Kallaste, Mateusz Steblecki i Szymon Matuszek. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał Steblecki, ale ostatecznie nie wykorzystał dobrego podania Kwieka. Górnicy mimo przewagi po pierwszej połowie schodzili z bagażem jednej bramki, a na listę strzelców wpisał się Swędrowski pokonując Janukiewicza strzałem zza pola karnego.

W drugiej połowie Leszek Ojrzyński wystawił już inną jedenastkę, gdzie pojawili się Oss, Kante i testowany Leszczak. Tuż na początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Skrzypczak, jednak napastnik Górnika przegrał pojedynek. "Trójkolorowi" mimo licznych sytuacji nie potrafili strzelić wyrównującego gola, a mocno szwankowała skuteczność. W samej końcówce wynik spotkania wyrównał Kopacz, który strzałem głową pokonał bramkarza z Kluczborka. Trzeba pochwalić powracającego po kontuzji Magierę, który znakomicie dośrodkował młodemu obrońcy zabrzan.

W meczu z Kluczborkiem nie zagrali m.in Erik Grendel, Paweł Widanow i  Roman Gergel. Następny sparing Górnika Zabrze zaplanowany został na sobotę 16 stycznia, a rywalem będzie drużyna Chojniczanki Chojnice.

Górnik Zabrze - MKS Kluczbork 1:1 (0:1)
0:1 - Swędrowski, 44'
1:1 - Kopacz, 87'

Górnik (I połowa): Janukiewicz - Golański, Danch, Szeweluchin, Kallaste - Steblecki, Matuszek, Sobolewski (41' do 45' Gajda), Madej - Kwiek (41' do 45' Pikul) - Korzym.
Górnik (II polowa): Kasprzik - Sadzawicki, Kopacz, Oss, Magiera - Leszczak (85' Pikul), Dźwigała, Kurzawa, Cerimagić - Kante - Skrzypczak.

MKS (I połowa) Rudnicki (31' Wnuk) - Orłowicz, Ganowicz, Kursa, Uszalewski - Kasperkiewicz, Madejski, Drożdż, Nowacki, Swędrowski - Giel (31 Kojder).
MKS (II połowa): Wnuk (62' Pogorzelec) - Orłowicz, Gierak, Brodziński, Nitkiewicz - Sobczak, Arian, Deja, Niziołek, R. Brzęczek - Kojder (62' Kowalczyk).

Żółte kartki: Madejski (MKS)
Sędzia: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Poznań).

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy