Zabrzanie bliscy porażki, ale ostatecznie zremisowali w pierwszym sparingu

Milo  -  13 stycznia 2016 18:35
0
1002

Magiera_Kopacz_Gornik_Cracovia1516

Górnik Zabrze w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim zremisował z MKS-em Kluczbork 1:1. Na listę strzelców wpisali się Kopacz oraz Swędrowski.

W podstawowym składzie zabrzan zagrali nowi piłkarze: Paweł Golański, Ken Kallaste, Mateusz Steblecki i Szymon Matuszek. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał Steblecki, ale ostatecznie nie wykorzystał dobrego podania Kwieka. Górnicy mimo przewagi po pierwszej połowie schodzili z bagażem jednej bramki, a na listę strzelców wpisał się Swędrowski pokonując Janukiewicza strzałem zza pola karnego.

W drugiej połowie Leszek Ojrzyński wystawił już inną jedenastkę, gdzie pojawili się Oss, Kante i testowany Leszczak. Tuż na początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Skrzypczak, jednak napastnik Górnika przegrał pojedynek. „Trójkolorowi” mimo licznych sytuacji nie potrafili strzelić wyrównującego gola, a mocno szwankowała skuteczność. W samej końcówce wynik spotkania wyrównał Kopacz, który strzałem głową pokonał bramkarza z Kluczborka. Trzeba pochwalić powracającego po kontuzji Magierę, który znakomicie dośrodkował młodemu obrońcy zabrzan.

W meczu z Kluczborkiem nie zagrali m.in Erik Grendel, Paweł Widanow i  Roman Gergel. Następny sparing Górnika Zabrze zaplanowany został na sobotę 16 stycznia, a rywalem będzie drużyna Chojniczanki Chojnice.

Górnik Zabrze – MKS Kluczbork 1:1 (0:1)
0:1 – Swędrowski, 44′
1:1 – Kopacz, 87′

Górnik (I połowa): Janukiewicz – Golański, Danch, Szeweluchin, Kallaste – Steblecki, Matuszek, Sobolewski (41′ do 45′ Gajda), Madej – Kwiek (41′ do 45′ Pikul) – Korzym.
Górnik (II polowa): Kasprzik – Sadzawicki, Kopacz, Oss, Magiera – Leszczak (85′ Pikul), Dźwigała, Kurzawa, Cerimagić – Kante – Skrzypczak.

MKS (I połowa) Rudnicki (31′ Wnuk) – Orłowicz, Ganowicz, Kursa, Uszalewski – Kasperkiewicz, Madejski, Drożdż, Nowacki, Swędrowski – Giel (31 Kojder).
MKS (II połowa): Wnuk (62′ Pogorzelec) – Orłowicz, Gierak, Brodziński, Nitkiewicz – Sobczak, Arian, Deja, Niziołek, R. Brzęczek – Kojder (62′ Kowalczyk).

Żółte kartki: Madejski (MKS)
Sędzia: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Poznań).