Z obozu rywala: Znicz Pruszków. Uratować się przed spadkiem

Pionek  -  21 maja 2017 08:00
0
3679

Znicz Pruszków zajmuje aktualnie 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Znicz wciąż liczy się w „grze o spadek” i jest na bardzo dobrej drodze, aby to osiągnąć. W tym sezonie gracze z Pruszkowa mają bilans: 8 wygranych 5 remisów i 18 porażek. Przed sezonem wiadomo było, że ciężko będzie się utrzymać, ale gracze z Mazowsza nie zamierzają składać broni. 

Aktualnie zespół Znicza prowadzi Andrzej Prawda, który prowadzi zespół od 23 kwietnia 2017. Czy efekt nowej miotły zadziałał? Na 4 spotkania Znicz wygrał 2, czyli całkiem nieźle jak na początek przygody z klubem trenera. Prawda jest taka, że Andrzejowi Prawdzie będzie bardzo ciężko utrzymać Znicza w 1 lidze. 

Gracze z Mazowsza w ostatniej kolejce ulegli Sandecji na wyjeździe aż 5:2 po fatalnej grze, choć udało się strzelić 2 bramki. W Pruszkowie ciężko znaleźć jednego czy dwóch graczy wyróżniających się, ponieważ cały zespół gra obecnie fatalnie. Górnicy na pewno muszą zwrócić uwagę na Adriana Paluchowskiego byłego gracza Zagłębia Sosnowiec oraz na młodego Aleksandra Jagiełłę wychowanka Legii, który dość dobrze wypada na tle kolegów, a ma zaledwie 22 lata. 

Klub z Pruszkowa, bardzo duży nacisk kładzie na szkolenie młodzieży, posiadając w klubie kilka sekcji zespołów piłkarskich podzielonych na roczniki, odnoszących sukcesy na szczeblu wojewódzkim. Przypomnijmy, że w zespole Znicza występował Robert Lewandowski w latach 2006-2008.

W pierwszym meczu rozegranym przy ul. Roosevelta niespodziewanie Górnik uległ Zniczowi 0:1. Górnik wyglądał wtedy fatalnie, na dodatek już w pierwszej połowie czerwoną kartkę zobaczył bohater Śląskiego Klasyku Bartosz „człowiek ściana” Kopacz. Więcej o poprzednim meczu obu drużyn możecie przeczytać tutaj.

Najlepiej to spotkanie z zabrzan mógłby pamiętać Cerimagic, który ciągnął grę do przodu, ale go już w Zabrzu nie ma. „Trójkolorowi” mają coś do udowodnienia w tym meczu. 

TRANSFERY Znicza Pruszków na wiosnę 2017:

Przychodzą: Tomáš Borek (1.FK Příbram), Maksymilian Brzosko (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Patryk Czarnecki (rezerwy) , Damian Jakubik (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Mateusz Kinast (rezerwy) , Jakub Łabęda (rezerwy) , Michał Michalak (rezerwy) , Michał Olczak (US Folgore Caratese), Michał Piszczatowski (rezerwy) , Karol Podliński (rezerwy), Kacper Skibko (rezerwy) , Mikołaj Szymański (rezerwy) 

Odchodzą:  Piotr Basiuk (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Michał Bigajski (Unia Warszawa), Bartosz Jaroch (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Rafał Zaborowski (Huragan Wołomin), Rafał Zembrowski (Polonia Warszawa)

Nice 1 liga

29 kolejka: GKS Tychy – Znicz Pruszków 4:1 (Puchnik, Świerczok x3 – Kita)
30 kolejka: Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 2:1
 (Jagiełło x2 – Wrzesiński)
31 kolejka: Sandecja Nowy Sącz – Znicz Pruszków 5:2 
(Trochim, Kuban, Gałecki, Słaby, Basta – Paluchowski x2)

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2016/17 zespół Znicza zdobył 29 pkt., co daje im aktualnie 17 miejsce w tabeli i spadek do 2 Ligi.
– Bilans rywali to 8 zwycięstw, 5 remisów i 18 porażek.
– Bilans u siebie: 4 zwycięstwa, 3 remisy i 8 porażek.
– Stosunek bramek: 32:59
– Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Adrian Paluchowski, który zdobył 8 bramek.
– Zagrożeni nadmiarem żółtych kartoników są: Jakubik, Mysiak.
– Przeciwko naszym zawodnikom nie zagrają: Machalski, Janiszewski.
– Statystyki pokazują, że w Pruszkowie Górnik powinien rozjechać rywali, ale pamiętajmy o meczu w Zabrzu.
– W następnej kolejce Znicz zagra w delegacji ze spadkowiczem MKS Kluczbork.
– W ostatnim meczu z Górnikiem gracze z Mazowsza wygrali 0:1
– Do tej pory z Górnikiem Zabrze gracze Znicza spotykali się 3 razy. Bilans: 1 zwycięstwo Górnika, 1 zwycięstwo Znicza, i 1 remis.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments