Górnik – Znicz 0:1. Miała być kanonada, a jest żenada!

Torcidos  -  29 października 2016 19:50
0
1448

cerimagic_znicz_1617

Górnik Zabrze przegrał ze Zniczem Pruszków 0:1. Na listę strzelców wpisał się w 81 minucie Przemysław Kita.

Trener Brosz w wyjściowym składzie zdecydował się na jedną zmianę, w porównaniu z meczem w Katowicach. Za Adama Wolniewicza, od pierwszej minuty oglądaliśmy Erika Grendela. Słowak zagrał na prawym skrzydle, natomiast Maciej Ambrosiewicz został przesunięty na bok obrony.

Początek spotkania niespodziewanie należał do gości z Pruszkowa. To oni pierwsi byli bliscy zdobycia bramki. Najpierw w sytuacji sam na sam Banaszewski przegrał pojedynek z Kasprzikiem, a kilka chwil później piłka po strzale z rzutu rożnego zatrzymała się na słupku Górnika. Od tego momentu inicjatywę przejęli zabrzanie, którzy jednak nie potrafili przełożyć swojej przewagi na klarowne sytuacje. Na swoją pierwszą stuprocentową szansę Górnicy musieli czekać aż do 38′, kiedy to Bartosz Kopacz skiksował, będąc pięć metrów od bramki Znicza. Jak się po chwili okazało był to ostatni kontakt z piłką naszego stopera, bo po chwili za ostre wejście w przeciwnika otrzymał czerwoną kartę.

Druga część spotkania była prowadzona w bardzo żywym tempie. Od pierwszego gwizdka z animuszem na bramkę Kasprzika ruszyli goście, ale to Górnik z czasem wypracował przewagę. Znicz odgryzał się kontrami i po jednej z nich bliski gola był Banaszewski, lecz jego strzał zatrzymał Kasprzik. W 65′ Górnik stanął przed wielką szansą na zdobycie gola. Wtedy to faulowany w polu karnym był Erik Grendel i sędzia bez chwili zawahania wskazał na wapno. Karnego jednak nie wykorzystał Angulo, którego strzał świetnie wyłapał Misztal. Przez kolejne minuty przy Roosevelta działo się niewiele. Najważniejszym momentem meczu okazała się 81 minuta, gdy Przemysław Kita po strzale głową dał prowadzenie Zniczowi. Ta bramka okazała się być na wagę trzech punktów.

Całą relację akcja po akcji można przeczytać tutaj.

Górnik Zabrze – Znicz Pruszków 0:1 (0:0)