Z obozu rywala: Zmiana na ławce trenerskiej. Powrót Golańskiego do Zabrza

Luq  -  5 maja 2017 13:43
0
4111

Nasz najbliższy rywal Chojniczanka Chojnice, ma nad Górnikiem siedem punktów przewagi i z dorobkiem 47 punktów znajduje się na trzecim miejscu w tabeli Nice 1 Ligi. Do tej pory wygrali 11 razy, aż 14 razy remisowali (najwięcej w lidze) i zaledwie trzy razy przegrali (najmniej w lidze). Ich bilans bramkowy to 45 do 36. Chojnice zdobyły obok Zagłębia najwięcej goli.

W poprzedniej kolejce Chojniczanka uległa u siebie Sandecji Nowy Sącz 1:2. Natomiast w poprzednim spotkaniu obu ekip, które zostało rozegrane 8 października 2016r. padł remis 1:1 a gole zdobywali Meschia 76′ i Grendel 26′. Relacja z tego spotkania tutaj.

W tym sezonie Chojniczanka ma gorący stołek trenerski, a wszystko przez odejście trenera Bartoszka do Korony. Tymczasowo zespół poprowadził jego asystent Hermes, następnie zespół przejął Piotr Gruszka. W ostatnich dniach podziękowano za współpracę Gruszce, a drużynę tuż przed meczem z Górnikiem zdecydowano się powierzyć Arturowi Derbinowi, który wprowadził Zagłębie Sosnowiec do I ligi. 

O klubie:

Miejski Klub Sportowy Chojniczanka 30 Chojnice
Data założenia: 10 marca 1930
Barwy: żółto-biało-czerwone

Transfery zimowe:

  • Przyszli: Fran González (Pattaya United FC), Filip Modelski (brak klubu), Jakub Wilk (Zagłębie Sosnowiec), Bartosz Wolski (AC Cesena)

  • Odeszli: Filip Kozłowski (Rozwój Katowice), Rafał Majtyka (Gwardia Koszalin), Jakub Mrozik (Korona Kielce)

Ostatnie wyniki w lidze:

Chojniczanka Chojnice 2-2 GKS Katowice (Marcin Biernat 42′, Andrzej Rybski 69′ – Andreja Prokić 17′, Marcin Biernat 25′ (s)
Znicz Pruszków 3-3 Chojniczanka Chojnice (Aleksander Jagiełło 9′ (k), Patryk Kubicki 53′, Piotr Misztal 90′ – Tomasz Mikołajczak 45′, Jacek Podgórski 47′, 52′)
Chojniczanka Chojnice 1-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (Jacek Podgórski 45′ – Szymon Lewicki 51′)
Wisła Puławy 0-0 Chojniczanka Chojnice
Chojniczanka Chojnice 0-0 Miedź Legnica
Stal Mielec 0-1 Chojniczanka Chojnice (Paweł Zawistowski 28′)
Chojniczanka Chojnice 1-4 GKS Tychy (Andrzej Rybski 78′ – Jakub Świerczok 26′, Tomasz Boczek 75′, Jakub Kowalski 88′, Łukasz Grzeszczyk 90′)
Pogoń Siedlce 1-2 Chojniczanka Chojnice (Michał Bajdur 60′ – Rafał Grzelak 88′, Andrzej Rybski 90′)
Chojniczanka Chojnice 1-2 Sandecja Nowy Sącz (Marcin Biernat 90′ – Filip Piszczek 5′, Adrian Danek 79′)

… i ciekawostki:

  • 5. miejsce w I lidze w sezonie 2014/2015
    1/4 finału Pucharu Polski w sezonie 2015/2016
  • W poprzednim spotkaniu Chojniczanka zagrała następującym składem: Łukasz Budziłek, Paweł Golański (80′ Michał Jakóbowski), Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka, Jacek Podgórski (77′ Hieronim Gierszewski), Karolis Chvedukas (85′ Charlie Trafford), Rafał Grzelak, Andrzej Rybski, Jakub Biskup, (62′ Łukasz Kosakiewicz), (89′ Adrian Jurkowski), Tomasz Mikołajczak. 
  • Najlepszym strzelcem z 8 trafieniami jest Andrzej Rybski. Po siedem goli mają Jakub Biskup i Paweł Zawistowski.
  • Nie ma wyróżniających się asystentów. Wielu zawodników ma po jednej lub dwie asysty.
  • Najstarszym zawodnikiem w kadrze jest dobrze znany z Górnika Paweł Golański – ma 35 lat.

Zagrali u rywala:

Obecnie w kadrze meczowej Chojniczanki znajduje się Paweł Golański, który wspólnie z Maciejem Korzymem i Michałem Janotą był ulubieńcem zabrzańskich kibiców.

Wypowiedzi:

Artur Derbin (trener Chojniczanki):W tej lidze nie ma łatwych spotkań. Popatrzymy w tabelę i w wyniki to nawet na ten jeden punkt trzeba się naprawdę mocno napracować. Przyjemnie było patrzeć na treningu na tych chłopaków, z jaką pasją i z jakim zaangażowaniem dzisiaj pracowali. Choć to był tylko jeden trening, jutro mamy drugi, to mam nadzieję, że przyniesie on efekt w postaci punktów zdobytych na trudnym terenie w Zabrzu

Źródło: Roosevelta81.pl/90minut.pl
Foto: mkschojniczanka.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments