Z obozu rywala: Wisła Płock. Mamy plan na mecz z Górnikiem

Kris  -  1 grudnia 2018 11:54
0
1777

Przed nami 17. kolejka Lotto Ekstraklasy, a co się z tym wiąże następny pojedynek zabrzańskiego Górnika. Tym razem na przeciwko nas stanie Wisła Płock.

Nafciarze w ostatnich trzech meczach zdobyli sześć punktów wygrywając z Zagłębiem Lubin 2:0, a także z Śląskiem Wrocław 0:3. Jedynie Lech Poznań okazał się lepszy i pokonał Płocczan 2:1. Wisła obecnie ma na swoim koncie 18 oczek i znajduje się na dziesiątej pozycji, co oznacza, że jest w realnym zasięgu naszego zespołu.

José Antonio Vicuña: Mamy plan na mecz z Górnikiem. Oczywiście nie mogę zdradzić szczegółów na czym on polega. Przygotowujemy się na rywala od początku tygodnia.

Poniżej cała konferencja prasowa:

Na początku sezonu w Zabrzu pojedynek z Nafciarzami zakończył się podziałem punktów i wynikiem 1:1. Dla Górników jest to idealny moment, aby obudzić się z marazmu i zmobilizować wszystkie siły na ostatnie spotkania rundy jesiennej. Zwycięstwo z Płockiem byłoby strategiczne i mogłoby pomóc w oddaleniu się od niebezpiecznej strefy spadkowej.

– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Płocka padł wynik 1:1 
– Bilans meczów kształtuje się następująco: 24 spotkań, 7 zwycięstw “Nafciarzy”, 9 remisów, 8 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 32-22 na korzyść zabrzan.
– Wisła Płock gra w Ekstraklasie trzeci sezon po powrocie do elity, poprzednio spadli z sezonie 2006/07.
– Właścicielem klubu aktualnie jest miasto Płock,
– Najwyższa wygrana Górnika nad Wisłą miała miejsce w sezonie 2005/06 oraz 2017/18. Wynik 4:0.

Górnik potrzebuje nie tylko kolejnej wygranej, ale przede wszystkim pewnej, solidnej gry. Po porażce w Kielcach 4:2 zarówno kibice, jak i sami zawodnicy wydają się być rozdrażnieni. Miejmy nadzieję, że sportowa złość oraz odpowiednio dobrana taktyka Marcina Brosza przyniosą nam powody do zadowolenia. Fatalny początek z Koroną powinien pójść, jak najszybciej w zapomnienie. Kolejne spotkanie, a więc nowy cel.

Mecz rozpoczynamy w sobotę już o 15:30. Nie pozostaje nic innego, jak zacisnąć kciuki i TYLKO ZWYCIĘSTWO!

Źródło: Roosevelta81.pl/wisalplock.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments