Z obozu rywala: Kto sprawi prezent na Wielkanoc?

Kris  -  22 kwietnia 2019 11:48
0
1669

Już w Poniedziałek Wielkanocny czekają nas rozgrywki grupy spadkowej. Górnik po podziale tabeli pierwszy sprawdzian będzie miał przed własną publicznością. Do Zabrza przyjedzie Arka Gdynia, która obecnie znajduje się na przedostatnim miejscu w lidze.

Arkowcy w ostatnim czasie przechodzą przez wiele perturbacji. Przede wszystkim, w tym roku zespół z Gdyni jeszcze nie wygrał. Od lutego, do tej pory zdobył zaledwie cztery punkty i to, dzięki remisom. W konsekwencji posadę trenera niedawno stracił Zbigniew Smółka. Jego zmiennikiem został Jacek Zieliński. Kibice wierzą, że zmiana szkoleniowca odmieni oblicze Arki i pomoże jej utrzymać się w Ekstraklasie. Obecnie, nie będzie to łatwe, lecz Arkowców z pewnością nie można lekceważyć. Podział tabeli sprawia, że przed nami kilka spotkań między zespołami w większości znajdującym się w tym samym położeniu. Aż sześć drużyn może nie być spokojne, ponieważ między nimi występują bardzo małe różnice punktowe. Największa to zaledwie osiem „oczek”, co nie jest trudne do nadrobienia. Od poniedziałku możemy spodziewać się w każdym pojedynku zaciętej walki (mamy nadzieję, że nasze przypuszczenia się spełnią i tak będzie).

Goście w swoim składzie mają kilku zawodników, którzy potrafią uderzyć na bramkę. Szczególną uwagę należy zwrócić na Michała Janotę oraz Macieja Jankowskiego. Duet Polaków razem ma 19 trafień w sezonie (kolejno 10 i 9) i razem w ofensywie  znają się na swoim fachu. Oczywiście, do pomocy mają również kilku ciekawych piłkarzy takich, jak: Zarandia, Aankour, Vejinovic czy Helstrup. Na bramce z pewnością możemy się spodziewać Łotysza, Steinborsa, którego mogliśmy zapamiętać z meczu Polska – Łotwa w eliminacjach do Mistrzostw Europy, gdzie kilka razy popisał się naprawdę dobrą interwencją. W szeregach Arkowców z pewnością zabraknie Tadeusza Sochy pauzującego za kartki oraz Koleva, który odniósł kontuzję w ostatnim spotkaniu.

Mamy nadzieję, że Górnicy sprawią nam nie lada prezent na święta i w końcu zdobędą trzy punkty przy Roosevelta 81. Czy w Wielkanocny Poniedziałek będziemy mogli zaśpiewać: „Serce się raduje..”? Liczymy, że tak się stanie i skutecznie będziemy oddalać się od strefy spadkowej.

Arka Gdynia
Rok założenia: 1929                                                                                                  Barwy: żółto – niebieskie
Adres: ul. Olimpijska 5, 81 -538 Gdynia
Stadion: Stadion Miejski, pojemność: 15 139.

Miejsce w tabeli po ostatniej kolejce: – 15, 29 pkt. 6z – 11r – 13p, br. 39 – 44.

Trzy ostatnie spotkania Arki:
– Arka Gdynia – Miedź Legnica 1:1 (0:0)
– Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 3:3 (1:1)
– Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Trzy ostatnie spotkania przeciwko Arce w Ekstraklasie:
– Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1 – Suarez
– Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1:1 – Suarez
– Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1:0

Źródło: Roosevelta81.pl/ekstraklasa.org/90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments