Z obozu rywala: Korona Kielce. Najdłużej niepokonani

Kaszpir  -  10 maja 2016 11:55
0
823

jez_gornik_korona1516

Korona Kielce pomimo tego, że jest obecnie najdłużej niepokonaną ekipą w lidze nie zdołała awansować do grupy mistrzowskiej. Seria nieprzegranych meczów wydłużyła się już do jedenastu! W poprzedniej kolejce „Koroniarze” mogli sobie zapewnić utrzymanie w swoim meczu. W pojedynku z Podbeskidziem prowadzili i grali w liczebnej przewadze, a mimo to dali sobie wbić gola w ostatniej sekundzie zawodów.

Ostatecznie kielczanom utrzymanie zapewniła Termalica, która przegrała w ostatnich minutach ze Śląskiem. Podopieczni Marcina Brosza będą chcieli dograć bez porażki do końca sezonu, jednak Górnik przerwał ostatnio serię Mariuszowi Rumakowi i jego Śląskowi. Korona musi o tym pamiętać, a obrońcy Górnika muszą pamiętać o Airamie Cabrerze, który strzelił już 16. bramek w Ekstraklasie. W Zabrzu z powodu kartek zabraknie Kamila Sylwestrzaka oraz Dmitrija Wierchowcowa, który odczuwa skutki ostatniego meczu. Do dyspozycji trenera – po kontuzji – powinien być wymieniony wyżej Cabrera.

Transfery: Korona duży akcent położyła na wzmocnienie defensywy. Przed rundą do drużyny dołączył z Cracovii Rymaniak. Pozyskano również 44 – krotnego reprezentanta Białorusi, Wierchowcowa. Natomiast jeżeli chodzi o osłabienia to trzeba zaznaczyć odejście Przemysława Trytki, jak i Macieja Wilusza.

Przychodzą: Elhadji Pape Diaw ( AS Verbroedering Geel), Michał Mokrzycki (rezerwy), Leonid Otczenaszenko (rezerwy), Bartosz Rymaniak (Cracovia), Łukasz Sekulski (Jagiellonia Białystok), Charlie Trafford (P – Kuopion Palloseura), Dmitrij Wierchowcow ( FK Ufa)
Odchodzą: Krzysztof Kiercz (Odra Opole), Kamil Kobryń (Oskar Przysucha), Gabriel Łodej (rezerwy), Piotr Rogala (?), Paweł Sobolewski (?), Przemysław Trytko (FK Atyrau), Maciej Wilusz (Lech Poznań)

Zagrali u rywala:
Trener Korony Marcin Brosz reprezentował barwy Górnika w latach 1998-00. W porównaniu do jesieni kielecka „kolonia” w Zabrzu powiększyła się o jednego zawodnika, mianowicie Pawła Golańskiego.

„Górnicy” w Kielcach          sezon/y  mecze   gole
Maciej Korzym                        2014-15     22     (4)
Michał Janota                         2012-14     56     (6)
Paweł Golański                      2010-15    116     (8)

Statystyki…
– W ostatniej kolejce Korona zremisowała z Podbeskidziem 1:1
– Po 35. kolejkach ekstraklasy „Złocisto-krwiści” mają na swoim koncie 26. punktów i zajmują 3. miejsce w grupie spadkowej
– Bilans kielczan na wyjazdach w tym sezonie to: 6. zwycięstw, 7. remisów, 4. porażki, bramki: 17:14
– Najlepszym strzelcem jest Airam Cabrera, który zdobył dotychczas 16. bramek
– Najstarszym piłkarzem Korony jest bramkarz Zbigniew Małkowski ur. 19.01.1978 roku.
– Najwyżej wycenianym piłkarzem jest Dmitrij Wierchowcow jego wartość szacowana jest na ok. 2,3 mln zł.

…i ciekawostki:
– Reprezentantka drużyny z Kielc – Katarzyna Szmania – została wybrana przez internautów najpiękniejszą „Ekstrafanką Sezonu”. Przypomnijmy, że pierwszą wicemiss została Agnieszka Hanek reprezentująca Górnika. Obu paniom gratulujemy i pozdrawiamy.
– Utrzymanie w Ekstraklasie Koronie zapewnił…piłkarz Termaliki, który strzelił samobójczego gola w meczu ze Śląskiem. Gol ten skutkował tym, że „Słoniki” nie zdobyły nawet punktu we Wrocławiu.
– Według statystyków Korona stwarza sobie dwie klarowne sytuacje na mecz, średnia zdobytych goli kielczan wynosi 1, zatem piłkarze trenera Brosza mają 50% skuteczność.

Wypowiedzi:

Marcin Brosz(trener Korony):  – Osiągnęliśmy cel nadrzędny – utrzymanie. Jak rok temu ustalaliśmy priorytety, to wiadomo, że to było kluczowe. Mamy to na dwie kolejki przed końcem. Ale dla nas ważny jest każdy kolejny mecz. Tu się nic nie zmienia. Teraz przed nami dwa bardzo istotne starcia. Celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku na boisku, a zarazem miejsca w tabeli. Górnik to prestiżowy i mocny klub, ale my robimy swoje. Umówiliśmy się na pewne działania i konsekwentnie je realizujemy. Chcemy te dwa mecze rozegrać najlepiej jak potrafimy. Do Zabrza zapraszamy też kibiców. Jestem przekonany, że to spotkanie będzie bardzo dobre. Zarówno my jak i Górnik punktujemy. Oni mają coś do udowodnienia, a my chcemy się temu przeciwstawić.

Michał Przybyła(napastnik Korony): – Górnik walczy o utrzymanie, a my chcemy zdobyć jak najwyższe miejsce w tabeli. Nikt nie odstawi nogi i będzie walka do końca. Każdy chce zdobyć jak najwięcej punktów i walczyć o swoje nazwisko. Humory dopisują, bo główny cel jest już zdobyty. Każdy chce jednak wywalczyć jak najwyższe miejsce w tabeli.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments