Z obozu rywala: Cracovia. „Z Górnikiem będzie przepychanka”

Luq  -  28 października 2013 06:14
0
948

cracovia_wisla_1314
Cracovia w ostatnich kolejkach osiąga bardzo dobre wyniki i zbiera ze wszystkich stron pozytywne oceny. – To nie jest przypadek, że Cracovia gra fajną piłkę – mówi Milosz Kosanović, serbski defensor „Pasów”.

– Cracovia to beniaminek T-Mobile Ekstraklasy, który uzyskał promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej dzięki zajęciu drugiego miejsca w I lidze.
– W poprzednim sezonie grając na zapleczu Ekstraklasy „Pasy” zgromadziły w 34 spotkaniach 64 punkty wyprzedzając Termalicę Bruk-Bet Nieciecza i Flotę Świnoujście o punkt oraz ustępując Zawiszy Bydgoszcz o dwa oczka.
– Na taki dorobek złożyło się dziewiętnaście zwycięstw, siedem remisów i osiem porażek.
– Stosunek bramkowy wyniósł 48:35.
– Z wyjazdów podopieczni Wojciecha Stawowego przywieźli 27 punktów na co złożyło się osiem zwycięstw trzy remisy i sześć porażek. Stosunek bramkowy w tych meczach to 24:23
– Po trzynastu kolejkach obecnego sezonu, Cracovia zajmuje wysokie, szóste  miejsce w T-Mobile Ekstraklasie, mając 20 punktów.
– Tyle samo punktów ma Lech Poznań ale ma o jedną bramkę lepszy bilans.
– Na taki dorobek punktowy złożyło się sześć zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek. Stosunek bramkowy to 20:17.
– Poza Krakowem „Pasy” zgromadziły 13 punktów notując cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Krakowianie więcej punktów zdobywają poza domem.
– Bilans bramkowy to 11:8.
– Przed nowym sezonem z klubu odeszli Vladislav Romanov (FC Lyubimets 2007 Bułgaria), Andraz Struna (PAS Giannina Grecja), Michał Zieliński (GKS Katowice), Bojan Puzigaca (FK Sarajewo Bośnia i Hercegowina) i Marcin Skrzeszewski (Energetyk ROW Rybnik).
– W zamian klub pozyskał między innymi Marek Wasiluk (Śląsk Wrocław), Tomasz Wełna (Polonia Warszawa), Damian Dąbrowski (Zagłębie Lubin 100.000 €), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Marcin Kuś (Górnik Zabrze), Krzysztof Pilarz (Korona Kielce) oraz Łukasz Zajdler (Banik Ostrawa 20.000 €)
– Najlepszymi strzelcami są Dawid Nowak, który ma 6 trafień oraz burundyjczyk Saidi Ntibazonkiza z 4 golami.
– Aktualna passa krakowian w pięciu ostatnich meczach to WPWWW

Milosz Kosanović (serbski obrońca Cracovi):To nie jest przypadek, że Cracovia gra fajną piłkę. Wszyscy w klubie to wiedzą, gramy swoje co mecz. Mam nadzieję, że z tego poziomu schodzić już nie będziemy. Powtarzamy sobie, że cały czas musimy grać swoje, to, co wyćwiczyliśmy na treningu. Z Widzewem udało się, mimo że pierwsi straciliśmy bramkę. Trzymamy się razem, pomagamy wzajemnie. Do końca rundy jeszcze dwa mecze, w których musimy robić to, co do tej pory. To będzie ciężki mecz, bo Górnik dużo walczy, do tego ostatnio fajnie gra piłką. To będzie przepychanka. Będziemy musieli być konsekwentni tak jak z Widzewem. Wtedy nie będziemy musieli bać się o wynik.

Źródło: Roosevelta81.pl/Cracovia.pl /sport.pl/transfermarkt.pl
Foto: Cracovia.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments