Z obozu rywala: Arka Gdynia. Zacząć wygrywać

Pionek  -  11 sierpnia 2018 16:15
0
1804

Czy istnieje w Arce życie po Ojrzyńskim? Wydaje się, że zatrudnienie Smółki w Arce, byłego trenera Stali Mielec jest sporym krokiem do przodu. Nie zaczął on swojej pracy przekonująco, bo Arka gra futbol słaby, ale z ocenami trenera radziłbym się wstrzymać ponieważ to dopiero pierwsze miesiące.

Dwa remisy i porażka, to bilans dotychczasowych spotkań gdynian. Samymi remisami w lidze na pewno się nie utrzymają, wydaje się, że brakuje napastnika. Okienko trwa do końca miesiąca, więc jakieś ruchy na pewno zostaną poczynione. Póki co nie wygląda to najlepiej, więc…. Fajnie by było to wykorzystać.  

Na kogo powinni uważać Górnicy?

W drużynie prowadzonej przez Smółkę, żaden zawodnik nie wybił się jeszcze na lidera zespołu, nie należy się spodziewać aby ta sytuacja zmieniła się w meczu z Górnikiem. Na pewno jak z każdą drużyną Ekstraklasy, trzeba uważać na stałe fragmenty gry. 

Byli zawodnicy:

W kadrze Arki jest prawdziwa kolonia zawodników z przeszłością w Zabrzu. Zacząć należy oczywiście od Pavelsa Steinborsa, który był podstawowym bramkarzem Górnika w „erze” Adama Nawałki po odejściu Łukasza Skorupskiego. Kolejnym byłym piłkarzem Górnika jest Adam Marciniak, którego zapamiętamy przede wszystkim z cudownej bramki strzelonej w Zabrzu przeciwko Lechowi Poznań. Swoją przygodę w Górniku miał również Michał Janota, ale ani my, ani ten piłkarz nie będzie dobrze wspominał tej przygody

Transfery:
Przyszli:
Nabil Aankour (Korona Kielce), Goran Cvijanović (Korona Kielce), Karol Danielak (Chrobry Głogów), Michał Janota (Stal Mielec), Adrian Klimczak (Olimpia Grudziądz), Aleksandyr Kolew (Sandecja Nowy Sącz), Kacper Krzepisz (rezerwy), Christian Maghoma (Tottenham Hotspur FC (rezerwy)), Luka Marić (Dinamo Bukareszt), Mateusz Młyński (rezerwy) , Oskar Repka (Karlsruher SC (j)), Marcin Staniszewski (Puszcza Niepołomice), Robert Sulewski (Zagłębie Sosnowiec)

Odeszli: 
Enrique Esqueda, Krzysztof Janus (Odra Opole), Rubén Jurado (AÉL (Limassol)), Yannick Kakoko (Football 1991 Dudelange), Siergiej Kriwiec (Dinamo Brześć), Patryk Kun (Raków Częstochowa), Antoni Łukasiewicz, Michał Marcjanik (Empoli FC), Grzegorz Piesio (GKS Katowice), Krzysztof Pilarz (Olimpia Elbląg), Achilléas Poúngouras (Panathinaïkós AÓ), Oskar Repka (Chrobry Głogów), Oskar Ryk (Gryf Wejherowo), Krzysztof Sobieraj, Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Marcin Warcholak (Wisła Płock), Szymon Więckowicz (Gryf Wejherowo)

Plotki transferowe:

W Gdyni cały czas mówi się o sprowadzeniu napastnika z prawdziwego zdarzenia, oraz o odejściu Zbozienia, jak co okienko… 

Lotto Ekstraklasa:
1 kolejka: Wisła Kraków – Arka Gdynia 0:0
2 kolejka: Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 0:2 (Świderski x2)
3 kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 0:0 

Statystyki i ciekawostki:

– W sezonie 2018/19 Arka Gdynia zdobyła 2 pkt.
– W tym sezonie Arka przegrała u siebie z Jagiellonią.
– Bilans rywali to 0 zwycięstw, 2 remisy i 1 porażka.
– W ostatnim meczu Górnika z drużyną z Gdyni padł wynik 0:1 dla gdynian.  
– Bilans meczów kształtuje się następująco: 22 spotkań, 8 zwycięstw Arkowców, 6 remisów, 8 wygranych Górnika, bilans bramkowy: 26-23 na korzyść gdynian.
– Arka Gdynia gra w Ekstraklasie dopiero trzeci sezon, po ostatnim awansie, wcześniej spadli w sezonie 2010/11.
– Właścicielem klubu aktualnie jest zaledwie 20-letni Dominik Midak,
– Ostatni raz Górnik Zabrze wygrał z Arką w sezonie 2005/2006 pokonując gdynian 2:0. 
– Najlepszym strzelcem zabrzan w pojedynkach z Arką jest Marian Zalastowicz.

Wypowiedź:

Zbigniew Smółka (trener Arki): – Nie znam trenera, który postawi na młodych, którzy nie potrafią grać w piłkę lub się nie nadają. Górnik ma wielu reprezentantów w swojej kadrze. To co się stało z Damianem Kądziorem to dowód na to, że Górnik potrafi pozyskiwać piłkarzy. Ja wtedy wiedziałem, że jest to najlepszy skrzydłowy w lidze. Zabrzanie mają bardzo dobry skauting. Rafała Kurzawę nie potrzeba przedstawiać, to nie przypadek, że Górnik strzelił 14 bramek z rożnych. Wiemy jak utalentowany jest Żurkowski, czy Matuszek. Zobaczmy, że na Hiszpanów, Angulo czy Suarez to jest duży potencjał. Przy potencjale młodych to ten zespół wygląda bardzo pozytywnie, zwłaszcza motorycznie.  Szkoda, że ta przebudowa przeszkodziła im w pucharach. Bo jest to prowadzona drużyna długo, konsekwentnie. W zeszłym sezonie Górnik wywalczył miejsce wyższe niż wskazywał potencjał.

Adam Marciniak (kapitan Arki): – Jesteśmy gotowi na to spotkanie, nic się nie zmieniło od początku. Dalej mamy głód gry i wygrywania. Jest duża rywalizacja w zespole, bo każdy z nas chce grać. U wszystkich zawodników poziom koncentracji i gotowości do gry jest na najwyższym poziomie i jestem pewny, że zaprezentujemy się najlepiej jak to możliwe. Niezależnie od tego kogo do gry desygnuje trener. Nie ważne z kim jest mecz, ważne jest żeby dawać z siebie wszystko i wygrywać. Trener wybiera najlepszych zawodników pod kątem formy i rywala.

Źródło: Roosevelta81.pl/arka.gdynia.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments