Wyścig z czasem

Adam  -  22 maja 2018 17:26
0
9708

Równo rok temu nikt rozsądnie myślący nie przypuszczał, że zabrzański Górnik jest w stanie awansować do ekstraklasy, a dziś możemy się cieszyć z pierwszego od 24 lat (lub 23 licząc występy w Pucharze Intertoto) awansu do rywalizacji w rozgrywkach na arenie międzynarodowej. Takiej dawki pozytywnych emocji i euforii nie było w Zabrzu od lat.

Mimo wielkiej radości działacze i sztab szkoleniowy w najbliższych dniach czeka wiele pracy związanej z przygotowaniami do nowego sezonu. Czasu na skompletowanie kadry i przygotowania do nowego sezonu jest bardzo mało. Pierwsze mecze w kwalifikacjach do Ligi Europy czekają nas już na początku lipca (10/11.07  i 17/18.07). 

Podstawowym zadaniem będzie regeneracja zawodników po intensywnym sezonie, w którym zarówno w lidze jak i Pucharze Polski Górnik do końca walczył o najważniejsze laury.

Kolejnym problemem jest uzupełnienie luk powstałych po odejściu Rafała Kurzawy i Damiana Kądziora, którzy wczorajszym meczem pożegnali się z naszym klubem. Pod znakiem zapytania stoją dalsze występy przy Roosevelta 81 Mateusza Wieteski i Pawła Bochniewicza, co stawia przed sztabem szkoleniowym konieczność budowy od nowa formacji defensywnej. Nie wiadomo czy po Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Rosji zostanie w Zabrzu Szymon Źurkowski, który znajduje się w kręgu zainteresowań wielu klubów.

Wyzwaniem dla sztabu szkoleniowego będzie optymalne przygotowanie w krótkim czasie drużyny, tak by była w stanie dobrze zaprezentować się w rozgrywkach ekstraklasy jak i rywalizacji międzynarodowej. Jak wiemy polscy ligowcy cierpią na „syndrom„choroby pucharowej” i nie potrafią łączyć gry w europejskich pucharach z rozgrywkami ligowymi.

Czy młoda zabrzańska drużyna, która w ostatnich 12 miesiącach pozytywnie zaskakuje fanów spod znaku Toricidy, a także piłkarskich fachowców będzie w stanie odmienić ten negatywny w naszym futbolu trend i kolejny raz wprowadzić radość do szarej ekstraklasowej rzeczywistości?  Wierzę, że tak. W końcu „Do młodzieży świat należy”.

TEKSTY PUBLIKOWANE W DZIALE “OKIEM ŻABOLA” SĄ PRYWATNYMI OPINIAMI AUTORA

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments