Wyjazd do Wrocławia, czyli szansa na pełne sektory gości

kesera  -  9 kwietnia 2013 13:20
0
1118

kibice_slaskgornik_1213
Fani Górnika Zabrze w miniony weekend mogli w komplecie pojawić się na stadionie we Wrocławiu i bez problemów wspierać od początku do końca swoją drużynę w meczu ze Śląskiem. Co ciekawe, kłopotów nie mieli kibice Zagłębia Lubin na Łazienkowskiej.

Wyjazd do Wrocławia był udany niemal pod każdym względem. Nie licząc wyniku, wszystko wypadło prawie optymalnie. Szybki przejazd pociągiem, dotarcie 1500-osobowej grupy pod stadion Śląska i ekspresowe wpuszczanie na sektory. Zachowanie kibiców obserwowane było przez wysłanników z PZPN, którzy chcieli się naocznie przekonać, czy fani z Zabrza nie przyjechali kompletnie pijani na mecz, bo to zarzucano nam podczas wyjazdu do stolicy, w co nie wierzył nie tylko prezes PZPN Zbigniew Boniek, ale również całe środowisko piłkarsko-kibicowskie.

We Wrocławiu nie było kłopotów, aby wnieść konfetti, czy flagi na kijach, rozwiesić ponad 20 „fan” na sektorze, nie mieliśmy obowiązku ściągania butów, a nasz kibicowski asortyment nie był łatwopalny. Dlatego słuszne było podziękowanie dla organizatora meczu, który udostępnił nam dodatkowe 250 wejściówek. Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze w przeszłości już nie raz potrafiło docenić godne przyjęcie kibiców z Roosevelta przez gospodarza meczu. Tak też uczyniliśmy po wizycie na spotkaniu I ligi w Kluczborku, gdzie fanów przyjezdnych traktuje się jak prawdziwych gości, a nie zło konieczne.

Po rozum do głowy poszli chyba również w stolicy, gdzie tym razem pojawili się kibice Zagłębia Lubin. 500 fanów „Miedziowych” przybyło pod stadion Legii na 90 minut przed meczem i bezproblemowo w szybkim tempie weszło na sektor. Była to niesamowita przemiana po ostatnich wydarzeniach, czy raczej obawy przed konsekwencjami? Miejmy nadzieję, że to, co spotkało nas w Warszawie zaprocentuje w przyszłości, a bezproblemowe wchodzenie na stadion i wychodzenie z sektorów po meczu, jak w minioną sobotę we Wrocławiu i na innych stadionach w minionej kolejce (nie licząc zamkniętego sektora gości w Białymstoku), będzie standardem. Wtedy pełne będą nie tylko sektory przeznaczone dla przyjezdnych, ale bardziej pozytywna otoczka powinna wpłynąć, że więcej ludzi zechce oglądać naszą ligę z wysokości trybun.

Relacja kibicowska z meczu Śląsk-Górnik.

Galeria ze zbiórki na wyjazd do Wrocławia.

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments