Wygrana Górnika z trzecioligowcem. Janota przypomniał o sobie

Milo  -  28 stycznia 2016 13:33
0
875

Janota_Gornik_Slask1516

Górnik w środowe przedpołudnie rozegrał swój drugi sparing podczas zgrupowania w Hiszpanii. Zabrzanie pokonali CE Sabadell FC 2:1. Na listę strzelców wpisali się Steblecki oraz Janota.

„Trójkolorowi” przygotowują się do wznowienia rozgrywek ekstraklasy w Lloret de Mar. W środę „Górnicy” zmierzyli się z trzecioligowym CE Sabadell FC. Trzecia liga hiszpańska gra w pełni, dlatego można przypuszczać, że na boisku pojawili się głównie zawodnicy rezerwowi. W niedzielę Sabadell czeka mecz z niżej notowanym rywalem: Pobla de Mafumet. Trener Leszek Ojrzyński nie mógł skorzystać z usług powracającego po kontuzji Pawła Widanowa, przeziębionego Aleksandra Kwieka i lekko kontuzjowanego Romana Gergela. W dodatku na dalsze badania do Barcelony udali się Erik Grendel i Paweł Golański.

Na samym początku spotkania prowadzenie objęli „Trójkolorowi” za sprawą Stebleckiego, który wykończył składną akcję zabrzan. Rywale szybko mogli odpowiedzieć, ale na posterunku stał Janukiewicz. Ostatecznie udało się jednak podwyższyć wynik spotkania za sprawą aktywnego tego dnia Janoty, który wykorzystał dośrodkowanie Madeja. Swoje okazje na początku drugiej połowy miał młody Żagiel, ale zawiodła skuteczność. Trener trzecioligowca w trakcie gry zmienił sześciu zawodników i to się opłacało, bo piłkarze Sabadell strzelili gola honorowego. Mimo licznych sytuacji z dwóch stron, wynik nie uległ już zmianie.

Górnik w dalszym ciągu szuka następnego sparingpartnera w Hiszpanii, ale nie można wykluczyć, że zabrzanie kolejny mecz rozegrają dopiero w Polsce. Teraz zawodników czeka kilka dni treningów, a we wtorek drużyna ok. godz. 20:20 wyleci w kierunku Polski.

Górnik Zabrze – CE Sabadell FC 2:1 (2:0)
1:0 – Steblecki, 2′
2:0 – Janota, 34′
2:1 – ?, 64′

Górnik (I połowa): Janukiewicz – Sadzawicki, Oss, Szeweluchin, Magiera – Steblecki, Matuszek, Sobolewski, Janota, Madej – Kante.

Górnik (II połowa): Przyrowski – Leszczak (81 Żagiel), Kopacz, Danch, Kallaste – Pikul, Gajda, Żagiel (71′ Olszewski), Cerimagić – Korzym, Skrzypczak.