Wygrać na wyjeździe

Kibic  -  30 sierpnia 2019 11:05
0
2151

Na rozpoczęcie 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik zmierzy się w Gdyni z miejscową Arką. Trójkolorowi jeszcze nie wygrali na wyjeździe, a dzisiejszy pojedynek jest idealną okazją, aby to zmienić.

Zabrzanie obecnie zajmują siódmą lokatę z dorobkiem dziesięciu punktów. Większość z nich, bo aż dziewięć Górnicy zdobyli na własnym stadionie. Wyjazdowe spotkania w tym sezonie nie szły po myśli Trójkolorowych. W meczu otwierającym rozgrywki Czternastokrotny Mistrz Polski zremisował z Wisłą Płock 1:1 mimo, że mieliśmy okazję, aby przywieźć trzy punkty. Następnie bolesna porażka w samej końcówce w Krakowie i 3:1 w Białymstoku z Jagiellonią. Ostatni mecz z Koroną, w którym zabrzanie wygrali 3:0 podbudował zawodników, jak i kibiców.

Dzisiejsze spotkanie z Arką jest idealną okazją, aby pierwszy raz w tym sezonie zdobyć trzy punkty na terenie rywali. Żółto – Niebiescy zanotowali słaby start w Ekstraklasie. Gdynianie zajmują ostatnie miejsce w lidze i jeszcze nie zwyciężyli w żadnym spotkaniu. Dwukrotnie udało im się zremisować na własnym stadionie. Najpierw z Koroną Kielce (1:1), a potem z Lechem Poznań (0:0). Jednakże, w klubie pojawiają się pierwsze zmiany. Decyzją Rady Nadzorczej SSA Arka Gdynia na funkcję prezesa klubu wybrany został Grzegorz Stańczuk. Zastąpił na tym stanowisku odwołanego Wojciecha Pertkiewicza. Nowy prezes Arki był w przeszłości Starszym Managerem ds. Sponsoringu i Rozwoju Biznesu. To zmiana, która może przynieść efekty w dłuższej perspektywie. Arce – a konkretnie drużynie – potrzebny jest nowy impuls na już. Być może okaże się nim Marko Vejinović. 29-letni piłkarz w poprzednim sezonie był wypożyczony do Gdyni z AZ Alkmaar. Po długich negocjacjach Holendra o serbsko-bośniackich korzeniach udało się zakontraktować. Vejinović podpisał kontrakt do końca sezonu 2021-22. W poprzednim sezonie Vejinović zdobył pięć goli w 14 meczach i pomógł Arce w utrzymaniu.

Liczymy, że Górnicy pokażą to samo, co na własnym stadionie i zwyciężą na wyjeździe. Byłoby to bardzo dobre podsumowanie pierwszej części sezonu i polepszyło morale drużyny podczas przerwy reprezentacyjnej. Miejmy nadzieję, że trzy punkty przyjadą znad morza na Śląsk.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments