Wisła Płock – Górnik kibicowsko. Torcida z wizytą w Płocku

Slazier  -  12 lutego 2018 17:11
0
3809

Za nami pierwsze ligowe spotkanie Górnika w 2018 r. Na inaugurację wybraliśmy się do Płocka, by tam zmierzyć się z miejscową Wisłą.

Mobilizacja w naszych szeregach na ten wyjazd nie była zbyt duża, jednak bilety na to spotkanie rozeszły się bardzo dobrze i postaraliśmy się o dodatkową pulę. Ostatecznie do Płocka wybraliśmy się autokarami w ok. 550 osób, a koszt wyprawy wynosił 100 zł. Tego dnia byliśmy wspierani przez ROW Rybnik (5), GieKSe (3) i Wisłoke (1) – dzięki!

Od początku spotkania ruszyliśmy z głośnym dopingiem, który nie ustawał do końca meczu i to bez względu na wynik. Warto zaznaczyć, że w pewnym momencie zdecydowaliśmy się na zdjęcie koszulek! Każdy dobrze wie, że kiedyś łączyła nas zgoda z kibicami Wisły. To spotkanie ponownie udowodniło, że to już przeszłość, gdyż nie brakowało bluzg i wzajemnej wymiany uprzejmości. Po dobrym początku piłkarze ostatecznie przegrywają 4:2, jednak po ostatni gwizdku sędziego dziękujemy im za walkę i liczymy, że zrehabilitują się już w najbliższym meczu z Niecieczą.

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Konfederatka”, „Supporters”, „Górnik Zabrze”, „ŚP, Pastor”, „Ultras”, „Będziemy Z Tobą Aż Do Śmierci” oraz transparent „Graba, Cechu, Gori PDW”.

Wisła mobilizowała się na to spotkanie, jednak ich liczba nie powaliła na łopatki. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego zasiedli w niecałe 4 tys. głów. Tego wieczoru byli wspierani przez swoich zgodowiczów z Olsztyna. Ich młyn nie był najliczniejszy, jednak dopingowali przez całe spotkanie, a w drugiej połowie zaprezentowali nawet oprawę. Najpierw rozciągnęli sektorówkę „Mój Płock – Moja Wisła”, po czym odpalili pirotechnikę (świece dymne i stroboskopy).

Wisła wywiesiła następujące płótna: „ZKS&OKS”, „Zakładowy Klub Sportowy”, „Wisła Płock”, „Stomil”, „Zawsze Po Prawej Stronie”, „Podolszyce”, „Czaszka”.

Rok 2018 nie zaczął się dla nas zbyt dobrze, jeśli chodzi o aspekt sportowy, ale my ruszyliśmy na kibicowski szlak w dobrej liczbie. Mamy nadzieję, że utrzymamy świetną frekwencję zarówno u siebie, jak i na wyjazdach. Już teraz zachęcamy do nabywania wejściówek na domowe spotkanie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, a także zapisywania się na wyprawę do Wrocławia.

Jadymy durś!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments