Wierząc w szczęśliwe zakończenie

W.  -  14 kwietnia 2023 11:59
13
3319

Już dzisiaj zainaugurowana zostanie 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy, w której nasz zespół czeka wyjazdowa potyczka z walczącym o ligowy byt Zagłębiem Lubin, który podobnie jak Górnik nie ma w ostatnim czasie zbyt wielu powodów do entuzjazmu. Początek niezwykle istotnego dla układu tabeli oraz przyszłości obu ekip spotkania zaplanowany został na godzinę 20:30, a nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwał będzie Krzysztof Jakubik.

Zarówno Górnik, jak i Zagłębie wiosny z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych. W ostatnich dziesięciu meczach Trójkolorowi dopisali do swego dorobku zaledwie dziewięć punktów, co przełożyło się na szesnastą lokatę Górnika w tabeli. Pięć „oczek” więcej w takiej samej ilości spotkań uzyskali podopieczni Waldemara Fornalika, którzy zgarnęli wiosną czternaście punktów i przed dzisiejszym spotkaniem plasują się tuż nad jedenastką z Zabrza, zajmując ostatnią bezpieczną pozycję w ligowej stawce. Przed tygodniem Miedziowi przegrali z Wisłą Płock 2:0, natomiast Górnik nie zdołał wykorzystać atutu własnego boiska, remisując z Koroną Kielce 1:1. Jakim rezultatem zakończy się dzisiejszy, niezwykle ważny dla obu zespołów pojedynek, dowiemy się już niebawem. Ufamy jednak, że przyniesie on zwycięstwo biało-niebiesko-czerwonych, których sytuacja z każdą kolejką staje się coraz trudniejsza, a tych do końca sezonu pozostało zaledwie siedem , zaś po upływie regulaminowego czasu gry drużyny zamienią się lokatami zajmowanymi w tabeli.

Ostatni bezpośredni pojedynek Górnika z Zagłębiem rozegrany został w ramach 11. serii spotkań – 1 października 2022 roku, przynosząc aż pięć goli i niestety triumf gości, którzy po dwóch bramkach Damjana Bohara (11′, 64′) i golu Filipa Starzyńskiego (32′), wywieźli z Zabrza komplet punktów. Autorem obu goli dla Trójkolorowych był Robert Dadok (18′, 58′), to jednak nie wystarczyło, aby zatrzymać rozpędzone tego dnia Zagłębie i punkty ostatecznie pojechały na Dolny Śląsk. Zupełnie inny i znacznie szczęśliwszy finał miał dla naszej drużyny rozegrany przed rokiem – 22 kwietnia mecz pomiędzy Zagłębiem i Górnikiem, niosąc zwycięstwo podopiecznych Jana Urbana, którzy zdominowali rywali, pokonując lubinian na ich własnym stadionie 4:2. Wówczas zwycięstwo Górnikowi dały gole zdobywane kolejno przez Krzysztofa Kubicę (3′), Dariusza Pawłowskiego (11′), Piotra Krawczyka (47′) oraz Bartosza Nowaka (52′). Po stronie gości ze zdobycia bramki cieszył się Filip Starzyński (26′) i Patryk Szysz (59′ k). Również dzisiejszego wieczora chcielibyśmy nawiązać do tamtego spotkania, widząc zespół w podobnej dyspozycji. Pragniemy zobaczyć górnika, który zwycięsko opuszcza murawę lubińskiego stadionu. Nie mniej jednak nasz optymizm nieco studzi świadomość rangi, waga dzisiejszego meczu. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę, jak trudny będzie to pojedynek, by liczyć na gładką, wysoką wygraną, zwłaszcza kiedy na ławce szkoleniowej gospodarzy zasiada Waldemar Fornalik, przeciwko któremu zawsze grało nam się niezwykle trudno. Wierzymy jednak w szczęśliwe zakończenia i mimo wszelkich przeciwności mocno ściskamy kciuki za triumf biało-niebiesko-czerwonych, co jest powinnością wszystkich jego kibiców. Oby ten dołożył cegiełkę do zapewnienia sobie utrzymania, dając radość swym wiernym sympatykom i uzyskując w dzisiejszym starciu pełne trzy punkty. Jadymy durch!

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wygląda to za dobrze. Drużyna w rozsypce, kłótnie, dyskusje. Podolski nie tylko nie zagra ale nawet nie wybiera się do Lubina…

Ja uhm chyba ty.

Nie musisz przepraszać.

Puknij się w dynie. Ma drobny uraz. Nie siej fermentu.

.. a skąd ty towiesz……..

Paluszek powinien zagrać! Jest wysoki i strzela bramki!!

I bardzo dobrze ta drużyna ma spaść do 1 ligi.Bo Ryłko wtedy caryca straci władze.co da kolejne utrzymanie.kolejna Patologie i utrzymanie stołka,na pewno brak nowego właściciela.Jak długo mamy patrzeć jak z Górnika Zabrze robią pośmiewisko w Polsce.

Dzisiaj waży się ekstraklasa panowie…

Salik synek a co mo wspólnego utrzymanie Górnika z kadencją pani dr.Mańki Szulik prezydenta rozlicza się z działań a Zabrze za dwa lata będzie miało nowe centra przesiadkowe nową drogę w Mikulach zacznie się budowa czwartej trybuny i tym samym miasto zyska stadion jakiego nie będzie miała żadna śląska drużyna trwa rewitalizacja obiektów poprzemysłowych udało się ograniczyć smród z wysypiska problemem jest centrum miasta ale żeby tam coś zrobić to tych wszystkich meneli z centrum i ul 3 go maja trzeba by przesiedlić do Chorzowa wtedy ta przestrzeń by trochę odżyła inaczej można odnowić i ocieplić budynki skwery płace ale karaluchy z centrum to zaraz poniszczą

w zabrzu wystarczyl by stadion na 25 tys ciekawe kto podjol decyzje o wiekszym stadionie a pani MANKA SZULIK raczej nie ma sie czym chwalic dworzec pkp tragedia rynek tragedia centrum tragedia biskupice tragedia itd

A gdzie w Zabrzu jest rynek?

mial byc na pl krakowskim juz 10 lat temu

Czytam o jakiejś carycy😄żabole to piłkarzyki grają..A nie jakaś kobieta,która zrobiła sobie kampanie wyborczą,w której w tle jest nasz ukochany klub….We mnie też wsiąkł zabrzański klimat tylko tyle ,że ten z lat 78-2005.pzdr „normalnych”