Uświetnić jubileusz

W.  -  15 grudnia 2023 10:51
0
912

Przed nami ostatni w tym roku pojedynek Trójkolorowych, którzy punktualnie o godzinie 18:00 podejmą przy Roosevelta, Wartę Poznań. W tym szczególnym okresie mocno liczymy na urodzinowe zwycięstwo Górnika, który przy wsparciu swych wiernych fanów, sięgnie po pełną pulę punktów, uświetniając przypadający na 14 grudnia klubowy jubileusz 75-lecia zabrzańskiej drużyny, która złotymi zgłoskami zapisała się na kartach historii.

Przez wszystkie te lata, czternastokrotni mistrzowie Polski rywalizowali z tysiącami drużyn, zarówno w spotkaniach towarzyskich, ligowych, pucharowych, rozgrywkach na płaszczyźnie krajowej, jak i międzynarodowej. Górnik rozgrywał emocjonujące mecze nie tylko z Ruchem, czy Legią, ale ogrom emocji niosły również dawne potyczki z AS Romą, Tottenhamem, Manchesterem United, Manchesterem City, Bayernem Monachium, czy Realem Madryt. Dziś w ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy, przed dwumiesięczną przerwą w rozgrywkach, zmierzymy się z rywalem mniej znamienitym, a konkretnie Wartą Poznań, wierząc, że Górnik nawiąże do lat swej świetności, pokazując śląski charakter i pewnie pokona rywali, którzy ostatnich spotkań z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych.

W ostatnich pięciu meczach podopieczni Dawida Szulczka trzykrotnie ponieśli porażkę, przegrywając pucharowe starcie w Białymstoku (2:0) i dwa domowe spotkania z Jagiellonią Białystok (1:2) oraz Puszczą Niepołomice (0:2), oraz zanotowali dwa wyjazdowe remisy (3:3 z Pogonią w ostatniej 18. kolejce i 2:2 z Legią). Po osiemnastu seriach PKO BP Ekstraklasy, poznański zespół uplasował się na trzynastym miejscu, gromadząc w swym dorobku 19 „oczek”. Nieco lepiej radzą sobie czternastokrotni mistrzowie Polski, którzy na ten moment zajmują 9. lokatę, mając na koncie 23 punkty. Liczymy, że po dzisiejszym starciu drużyna powiększy dodatni bilans zwycięskich spotkań, dopisując kolejną wygraną, tym razem nad Wartą Poznań, która w drugiej kolejce tegorocznych rozgrywek wygrała z Górnikiem 2:0. Czas na rehabilitację za tamto niefortunne spotkanie i udany rewanż, który pozwoli nam zamknąć 2023 rok na jeszcze wyższym miejscu w tabeli, w jeszcze lepszych nastrojach, należycie uświetniając przy tym piękny klubowy jubileusz. Jadymy durch!

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments