Trzy trybuny na WDŚ gotowe? Rzetelnie? Spójrzcie na zdjęcia! (galeria)

kamres  -  16 stycznia 2016 23:00
0
1784

stadion_budowa_zabrze

Ostatni artykuł: „Otwarcie trzech trybun na Wielkie Derby Śląska poważnie zagrożone!” wywołał wiele emocji. Zarzucono nam nierzetelność dziennikarską, gdyż nie zapytaliśmy o opinię drugiej strony, czyli Spółki Stadion.

Rzecznik prasowy Górnika Zabrze, Rafał Kędzior na łamach jednego z portali społecznościowych napisał: „Zgodnie z informacjami, które posiadamy od firm realizujących kontrakt. Mecz odbędzie się zgodnie z planem z udziałem 24 563 kibiców Górnika. Sugeruję kibicom przygotowanie się na Wielkie Sportowe Święto i ignorowanie anonimowych doniesień”.

Od początku istnienia serwisu Roosevelta81.pl mamy jeden cel informować oraz komentować wszystko to, co związane jest z Górnikiem Zabrze. Jesteśmy zniesmaczeni wiecznym mydleniem oczu wszystkim kibicom Górnika Zabrze. Uznajemy, że nawet najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa. Spółka Stadion w Zabrzu wielokrotnie ogłaszała już „koniec budowy”, a mimo to stadion w dalszym ciągu jest budowany. Przypomnijmy, że pierwotnie zakładano oddanie trzech nowych trybunach zabrzańskiego obiektu w kwietniu 2013 r.

Piszemy o wszystkim, co związane jest z budową naszej świątyni. Niestety, mimo licznych prób kontaktu z wyżej wymienioną Spółką okazuje się, że jest on praktycznie niemożliwy. Pomimo zapewnień danych nam w sierpniu 2013 roku, Spółka odpisywała po długim czasie bardzo ogólnikowo i zdawkowo na nasze pytania. Średni czas odpowiedzi mailowej wynosi 3 miesiące, a otwarcie stadionu przecież już za miesiąc. Gdy chcemy się spotkać i usłyszeć odpowiedzi od wydawałoby się osób kompetentnych jesteśmy kierowani na drogę mailową, słysząc przy tym, że Prezes Tadeusz Dębicki jest bardzo zajęty”. Ubolewamy, nad zachowaniem Zarządu Spółki Stadion, który zachowuje się jakby nadzorował prywatną inwestycję. Mamy wrażenie, że nawet przy prywatnych inwestycjach jest łatwiej o wiarygodne informacje, a Zarząd Spółki po prostu zapomniał, że stadion budowany jest z pieniędzy podatników.

Nie zamierzamy się kontaktować w tej sprawie ze Spółką, gdyż nie widzimy w tym najmniejszego sensu. Nie dowiemy się niczego więcej niż to, że otwarcie planowane jest na WDŚ. Serwis internetowy Roosevelta81.pl nie ocenia czy stadion będzie otwarty na czas, ale przekazuje wszystkim kibicom pod ocenę materiały w postaci zdjęć i informacje od osób związanych z budową stadionu. Z materiałów, które dostajemy jasno wynika, że termin otwarcia przypadający na 21 lutego 2016 r. może nie zostać zrealizowany.

Informację, którą podaliśmy dla naszych czytelników potwierdzaliśmy u osób, które na własne oczy obserwują postęp prac. Informacje przekazywane przez te osoby niejednokrotnie pojawiały się na łamach naszego serwisu, dlatego źródła te są wiarygodne. Oprócz własnych opinii otrzymaliśmy również zdjęcia, które przedstawiają realny stan budowy stadionu w Zabrzu. Dzięki temu każdy z nas może sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy robotnicy zdążą z „ukończeniem” budowy czy też nie.

Postanowiliśmy skonfrontować ze sobą opinie dwóch osób pracujących przy Roosevelta. Nie znają się ze sobą i nie są to podłożone komentarze. Na dowód swoich wypowiedzi przesłali nam zdjęcia z wewnątrz obiektu, żeby nie być gołosłownymi, a serwis nazywać nierzetelnym portalem. Opinie czy budowniczy zdążą pozostawiamy Wam w komentarzach.

Parkingi podziemne

AKzCZ: – Na poziomach parkingów podziemnych bez zmian i większych postępów. Moim zdaniem na Wielkie Derby Śląska nie będą czynne dla kibiców, tak samo jak i pasaż handlowy od strony ulicy Roosevelta.

Plac wejściowy

AKzCZ: – Jest skończony, posadzka gotowa. Nacięcia odprężające, dylatacje i kanały odprowadzające wodę – zrobione. Oświetlenie, kamery i nagłośnienie – zamontowane na całym obiekcie. Co ciekawe byłem świadkiem próby nagłośnienia: „Uwaga, uwaga, ogłaszam alarm pożarowy, proszę zachować spokój i kierować się do najbliższych wyjść ewakuacyjnych”. Po chwili: „Uwaga, nie ma zagrożenia pożarowego. To jest komunikat testowy, proszę nie podejmować żadnych działań”. Komunikaty w języku polskim i angielskim. Słyszalność przy ulicy Damrota kapitalna, jak na jakimś dobrze nagłośnionym koncercie.

Exi:Tłumy robotników. Pracownicy montują oświetlenie, poręcze, panele zewnętrzne na ścianach, podwieszane sufity, gniazdka, szafy elektryczne. Wejścia na schody (chyba dla VIPów) będą oszklone. Montowane są również metalowe siatki ogradzające wejścia na sektory. Wszędzie znajduje się mnóstwo palet z materiałem (kafelki, wełna mineralna, profile, barierki).

Budynki kasowe

AKzCZ: – Trwa zgrzewanie obróbek na dachu, głównie przy świetlikach i narożach. Za niedługo zostaną wznowione prace przy elewacji i w środku, bo wszędzie leży sporo materiałów. Wewnątrz większość prac wydaje się być już zakończonych. Klatki schodowe prowadzące z każdego budynku kasowego na poziom garaży nie posiadają jeszcze warstwy wykończeniowej, znajduje się tam goły beton. Windy w kasach raczej są zamontowane, choć trudno to ocenić, bo docelowe drzwi są pozamykane.

Strefa dojścia do trybun

AKzCZ: – Trwają prace związane z montażem stalowych krat i barierek do bramofurt. Same bramofurty od strony zachodniej nie są jeszcze zamontowane. Ponadto odbywa się montaż elewacji i stolarki aluminiowej wraz ze szkleniem, wykończenia womitoriów oraz montaż jakiegoś pomieszczenia zadaszonego blachą falistą, o ścianach ze stolarki aluminiowej i szkła. Być może będzie to portiernia z windą dla VIPów. Wszystkie schody na trybuny pokryte są żywicą i pomalowane. Balustrady na schodach – zamontowane. W dalszym ciągu odbywa się montaż barierek wokół poszczególnych poziomów. Trwają również prace wykończeniowe sanitariatów oraz pomieszczeń gastronomicznych wraz z zapleczem.

Trybuny

AKzCZ: – Zamontowano po dwa siedzenia na każdej platformie dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie ogrodzenia między trybunami a płytą boiska zostały zdemontowane. Zainstalowano ogrodzenie z siatki pomiędzy siedziskami trybun a alejką wzdłuż strefy VIP.

Exi:  Górny poziom trybun wygląda najlepiej. Na podłodze została położona żywica wraz z powłoką antypoślizgową, a womitoria są gotowe. Wygląda to optymistycznie, aczkolwiek nie są jeszcze gotowe windy. 

Poziom lóż VIP

AKzCZ: – Trwa montaż stolarki aluminiowej i szklenia od strony zewnętrznej. Od wewnątrz czyli trybun, gotowe już niemal w całości. W lożach pracownicy realizują ścianki, podwieszane sufity, różnej maści instalacje, sanitariaty oraz tego typu pomieszczenia.

Exi: – To cały czas wielka budowa. Wiele pomieszczeń jest niezagospodarowanych, wręcz w stanie surowym, co można zobaczyć na zdjęciach. Na tym poziome można spotkać wielu robotników pracujących głownie w pomieszczeniach, którzy wykonują elektrykę, ogrzewanie, systemy przeciwpożarowe oraz kładą glazurę w pomieszczeniach sanitarnych.

Końcowa ocena

AKzCZ: – Wokół stadionu kręci się mnóstwo pracowników. Wykonywanych jest sporo prac ziemnych, drogowych oraz elewacyjnych. Ogólne wrażenie? Będzie baaaaaaaaaardzo ciężko, jeśli zdążą na mecz derbowy z Ruchem to będzie mistrzostwo świata!

Exi:  Ogrom, ogrom pracy. Termin, który się zbliża czuć w powietrzu. Sam stadion jest gotowy na tak wielką ilość kibiców biorąc pod uwagę same trybuny. Natomiast, jeżeli chodzi o dojścia do nich, to moim zdaniem nie ma siły, by wszystko było gotowe do meczu z Ruchem – jest to moje prywatne spostrzeżenie. Już nie wspomnę o tym ile tam będzie trzeba sprzątać…

– Sądzę, że osoba, która zadeklarowała otwarcie trybun dla 24 tysięcy kibiców ma wielką fantazję, bądź jest wielkim optymistą. Spędzam tam trochę czasu i nie sądzę, by były jakiekolwiek szanse na otwarcie podczas Wielkich Derbów Śląska. Zakres robót do wykończenia jest ogromny. Chyba, że Spółka Stadion spróbuje zastosować jakieś inne rozwiązanie zastępcze poprzez wprowadzenie kibiców inną stroną, bo póki, co kondygnacja prowadząca na trybuny to jedna wielka budowa.

Zapraszamy do oceniania postępów prac:

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments