Trwa SUPERBET RAPID & BLITZ: Wielki turniej szachowy rozkręca się na dobre! Jan-Krzysztof Duda wysoko

kesera  -  21 maja 2022 17:18
0
501

18 maja w Centrum Konferencyjnym Polin w Warszawie oficjalnie wystartował turniej Superbet Rapid & Blitz Poland 2022 rozgrywany w ramach niezwykle prestiżowego cyklu Grand Chess Tour. Zawody tego formatu odbywają się po raz pierwszy w Polsce, są szachowym odpowiednikiem Wielkiego Szlema. Organizatorem polskiej edycji turnieju jest Fundacja Superbet. Trwa trzeci dzień rozgrywek, po 6 rundach Jan-Krzysztof Duda zajmuje trzecie miejsce.

Gościem specjalnym ceremonii otwarcia była żywa legenda szachów, wielokrotny mistrz świata Garri Kasparow, który podczas uroczystego otwarcia turnieju rozegrał pokazową symultanę. Wśród jego przeciwników byli m.in. sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP Andrzej Dera, były znakomity bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski i ambasador Superbet Jerzy Dudek. Siedząc pomiędzy nimi, po mistrzowsku partię rozgrywał także Kirył Nezhentsev – 10 letni szachista z Buczy, który zwyciężył pokonując Kasparowa i arcymistrzów biorących udział w turnieju.

Ceremonię otwarcia i konferencję prasową dla mediów prowadził znany dziennikarz i komentator sportowy Tomasz Smokowski, od niedawna ambasador marki Superbet, który także brał udział w symultanie.

Zawody, z udziałem czołowych graczy z rankingu FIDE, w tym polskich arcymistrzów Jana-Krzysztofa Dudy i Radosława Wojtaszka odbywają się do 23 maja w godzinach
14:00 – 18:30. Po pierwszym dniu rozgrywek Duda był wiceliderem, po drugim dniu z siedmioma punktami zajmuje trzecie miejsce razem z amerykańskim arcymistrzem So. Prowadzi fenomenalny Anand (tylko Duda zdołał urwać mu punkty remisując).

Wstęp na turniej jest wolny. Od piątku do niedzieli przygotowane są strefy kibica, gdzie odbywają się m.in. warsztaty, konkursy szachowe i miniturnieje. Zmagania można także obserwować na żywo na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP SPORT.

Szczegółowy harmonogram można znaleźć na www.superchess.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments