Ten mecz, ta wygrana jest dla Górników

Kibic  -  3 grudnia 2021 23:59
2
2948

Trzecie wygrana z rzędu Górnika zbiegła się z trzecim, kolejnym trafieniem Lukasa Podolskiego. Mistrz Świata z 2014 roku jest w coraz lepszej dyspozycji, a z tym idzie jeszcze skuteczność. Sam zawodnik nie czuje jednak potrzeby udawadniania czegoś, tym mniej wierzącym kibicom, czy dziennikarzom.  – Nie muszę zamykać nikomu zamykać ust. W piłce tak jest, raz się strzela bramki, raz nie. Ja już swoje w piłce osiągnąłem, cieszę się, że mogę pomóc Górnikowi na boisku i poza nim. Wygraliśmy trzy mecze, dobrze nam idzie, ale zawsze powtarzam, może to iść w innym kierunku. Cieszymy się, że mamy 24 punkty, bo ten start nie wyglądał za dobrze. Oprócz tego, że punktujemy gramy też dobrze w piłkę. Ostatnie trzy mecze były bardzo udane w naszym wykonaniu. Dzisiaj również od pierwszej do ostatniej minuty, przeciwnik praktycznie nie stworzył sobie sytuacji i stąd wynik dla nas jest ok.

„Trójkolorowi” praktycznie od początku spotkania uzyskali przewagę, ale podobnie jak w poprzednich meczach, nie potrafili wielu stwarzanych sytuacji zamienić na gole. – W pierwszej części nam nie wchodziło, podobnie to wyglądało z Wisła Kraków. Teraz mamy jednak to, że poprawiliśmy drugą połowę. Zagraliśmy podobnie jak z Łęczną i te trzydzieści minut z Legią po straconych golach.

Mecz ze Śląskiem odbywał się w przeddzień Barbórki. Wygrana jest pięknym prezentem górniczej braci o czym nie zapomniał wspomnieć Podolski. – Ten mecz, ta wygrana jest dla Górników. Ciężko pracują, gdyby nie oni, nie kopalnie, to klub nie byłby w tym miejscu w którym jest teraz.

Lukas zdobył swojego trzeciego gola w obecnym sezonie, ale w Górniku bramki zdobywają również inni zawodnicy. – Fajnie, że w drużynie większa liczba piłkarzy zdobywa gole. Bramki mają: Jimenez, Nowak, Ja, Krawczyk, który mi zagrał dzisiaj. Trener ma możliwość roszad zawodników mogących coś z przodu zrobić. Moim zdaniem również nasza obrona wygląda lepiej niż na początku sezonu. Chłopaki bardzo dobrze w defensywie walczą, grają i jako cały zespół prezentujemy się dobrze.

„Trójkolorowi” kibice mają w ostatnim czasie powody do radości, nie inaczej rzecz się ma jeśli chodzi o piłkarzy i sztab szkoleniowy, – Po wygranym meczu cały tydzień wygląda lepiej, tak jest w Górniku i każdym klubie, nieważne jak się nazywa. Porażka powoduje, że człowiek jest wk…..y. – w swoim stylu komentuje Podolski i na koniec zapewnia – Powalczymy o czwartą wygraną.

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ekstraklasa.tv

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Górnik, brawo, ale brawa należą się oprócz strzelcom bramek Dadokowi, niech chłopak trwa w takiej formien!!

Super sprawa. Oby tak dalej Górniku !!!!!