Szymon Marciniak sędzią meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze

W.  -  21 września 2023 14:32
7
1853

Szymon Marciniak z Płocka poprowadzi niedzielny mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa. W poprzednim sezonie 43-letni arbiter prowadził trzy mecze z udziałem Górnika: dwukrotnie przeciwko Śląskowi (1:4 i 2:0) oraz Rakowowi (1:0).

Wówczas jakiś większych zastrzeżeń do pracy arbitra nie było. Natomiast kontrowersje pojawiły się w związku z meczem Górnika w Białymstoku w obecnych rozgrywkach. Wówczas to, Kamil Lukoszek 44 minucie meczu z Jagiellonią został ukarany przez sędziego Tomasza Kwiatkowskiego, „czerwienią” za faul na zawodniku gospodarzy. Jak pokazały powtórki, starcie to absolutnie nie kwalifikowało się do takiej kary. Niezrozumiały w całej sytuacji był brak reakcji ze strony VAR-u, nad którym czuwał właśnie Szymon Marciniak. Dodajmy jeszcze, że kartka ta została anulowana decyzją Komisji Ligi.

Przypominamy, że pojedynek Legii z Górnikiem rozegrana zostanie w najbliższą niedzielę (19 sierpnia) o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie.

Obsada sędziowska meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze

Sędzia główny: Szymon Marciniak (Płock)
Asystenci: Paweł Sokolnicki, Krzysztof Nejman
Sędzia techniczny: Łukasz Karski
Sędzia VAR: Tomasz Musiał
Sędzia AVAR: Marek Arys

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: pzpn.pl/Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

No to będzie polowanko na Lukasa,Marciniak, Musiał na Varze,Jozue będzie pomszczona.

Na szczęście ta pała Jozue nie zagra z nami.

SZALA zaSZALeje w Warszawie i przeważy SZALę zwycięstwa na korzyść Górnika…

Najgorszy sędzia,który już kilkakrotnie nas”zalatwil” zabierając punkty,na Varze tragedia dla mnie.Nie powinien już Górnikowi sędziować meczu! Najpierw Raków,potem Jagiellonia!Wstyd

święte słowa

no to już po szpilu, szkoda naszych nerwów. Trzeba już się szykować na następny szpil, oby ten był bez kontuzji i czerwonych…

to karny dla Legii będzie zaraz, czy dopiero w II polowie?