Szymon Czyż będzie grał w Górniku Zabrze

Kibic  -  26 sierpnia 2023 11:31
22
2428

Szymon Czyż będzie grał w Górniku Zabrze. Pomocnik został wypożyczony z Rakowa Częstochowa do końca sezonu 2023/24. W trwających rozgrywkach 22-latek nie wystąpił w żadnym spotkaniu. Natomiast w poprzednich dwóch sezonach łącznie uzbierał 16 gier w zespole z Częstochowy. 

Pozostając jeszcze przy ruchach transferowych, uzupełnijmy, że do drugiej drużyny dołączył Yuta Mijyahara, który związał się z Górnikiem do 30 czerwca 2025 roku. Umowę z zabrzańskim klubem przedłużył także Kamil Soberka. Nowy kontrakt został podpisany do końca czerwca 2025 roku.

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl/ Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawość czemu nie gra w Rakowie ? Rozumiem że klub wypożycza 19-latka no powiedzmy 20 bo ogrywa i wiąże nadzieje na przyszłość …
A skoro pomocnik to kto jeszcze zdąży odejść przed końcem okienka ? Prowizorka jaka ma miejsce w Górniku przeraża co raz bardziej … Mimo tego całego b…ałaganu oby się okazało, że to właśnie Szymona brakowało w układance.

Sprowadzamy szrot a zobaczcie sobie jak wczoraj Paluszek zagrał w Śląsku. Młody chłopak a został oddany za czapkę gruszek to jest po prostu chore. Piękna bramka. Tak to dojdziemy do czarnej dupy

A dzisiaj Cholewiak strzelil dla Puszczy.Gral też Koj na i Hajda.nic dodać.

Czyż to rocznik 2001, czyli w bieżącym sezonie chyba statusu młodzieżowca już nie ma? Czyli nie o rozwiązanie problemu Górnika z wartościowym młodzieżowcem przy jego wypożyczeniu chodziło… W mojej opinii to kolejny niemądry ruch włodarzy Górnika, polegający na ogrywaniu i ewentualnym promowaniu piłkarzy innym klubom (bo o opcji pierwokupu w komunikacie nie ma ani słowa). Zresztą na dzisiaj Czyż to nawet nie solidny ligowiec, więc trudno mówić o wzmocnieniu składu Trójkolorowych i rozwiązaniu naszych problemów w środku pomocy… I obawiam się, że dopóki ta banda z UM będzie żądzic Górnikiem, ta degrengolada naszego klubu będzie postępować, a brak jakichkolwiek ambicji sportowych i nastawienie tylko na wegetację, na przetrwanie jak najniższym kosztem kolejnego sezonu bez spadku (głównie dzięki pieniądzom z Canal +), niestety będzie normą. A jeżeli pewnego razu się nie uda, to przy takim zadłużeniu jakie mamy, ostatni zgasi światło… I tylko tej armii kibiców Górnika szkoda…

Od Paluszka ponoć na każdym treningu było nieźle czuć alkoholem wysokoprocentowum

To tak samo, jak od ciebie nienawiści, zawiścią i złośliwością.

Tak sami jak od ciebie głupotą cymbale jeb…y

Pogodzę was. Od Pohla też było czuć 🙂

To tym bardziej Olkowi pogratulować, że na kacu grał lepiej niż inni na trzeźwo

Stary Paluszek bardzo nie lubi się z Panem Jankiem. Ot cała tajemnica

A ty podobno jesteś prawnikiem buahaha więc wiesz co to jest zniesławienie jełopie?

Widzę wzmocnienie pierwszego składu jak się patrzy, następny przykład Kryspina. Zamiast brać jakiegoś środkowego obrońcę lub dobrego napastnika to bierzemy na wypożyczenie środkowego pomocnika .. Wolę już ogrywać naszą młodzież …

Kilku młodych już ograliśmy Hajda- Puszcza, Michalski-Ruch.

Oddać Wojtuszka, wziąć Czyża. Pozbyć się Paluszka i Mvondo, wziąć chłopów z pozrywanymi więzadłami. Robić z Yokoty defensywnego pomocnika. Oto przepis na skuteczną i efektowną drużynę.

Górnik na gwałt potrzebuje napastników, Tymczasem dzięku układom menedżerski sprowadza siędo Górnika i podpisuje umowy z takimi piłkarzami, któych jakość i umiejętności porażają amatorszczyzną i nieudolnością.: nieSZCZEŚNIAK, Chmarek, Czyż. Górnik w 5 meczach zdobył 2 bramki z czego 1 przez obrońcę, druga przez nowego napastnika , który od razu wszedł do drużyny i rozegrał cały mecz, bo w Góniku nie ma kto strzelać bramek…. Tymczasem podpisuje się umowę z Krawczykiem , któy przez 4 kolejne sezony nic nie pokazał i cofnął się w rozwoju- i nie nadaje się go gry w Górniku. Trener zmienia pozycję zawodnikom na boisku,… Zawodnicy przystępują do nowego sezonu bez formy i wydolności fizycznej , drugie połowy w i ich wykonaniu to człapanie po boisku i obrona Częstochowy – jak było w meczu z Widzewem- to są jakieś żarty….Zamiast zatrzymać Okunukiego, który był akumulatorem dla Yokoty- sprowadza się totalne miernoty i odpadki piłkarskie..
To krótka droga do I ligi. Ile razy może się udać ? Przyjdzie w końcu czas, że się nie uda …
Ciągle to samo- walka o utrzymanie !!! Gdyby Górnik zatrzymał wszystkich wartościowych zawodników, którzy odeszli w ostatnich 4 latach, to dzisiaj grałby w fazie grupowej LM.
A tak, co ?

Doczytałem jeszcze, że we wrześniu 2022 roku Czyż zerwał wiązadło krzyżowe przednie, miał robioną jego rekonstrukcję, w normalnym treningu jest dopiero od jakichś 3 – 4 miesięcy, a wiosną w lidze zagrał raptem kilka minut… Czyli de facto dostajemy kolejnego po Nacimento i Musioliku zawodnika po ciężkiej kontuzji, do odbudowy, do ogrania, do nabrania rytmu meczowego… A gdy już nabierze tego rytmu meczowego, to pewnie wróci do Rakowa (o ile jego gra będzie coś warta)… Panowie Matysek, Milik i spółka – co wy robicie z Górnika?! Jakiś ośrodek rehabilitacji?! Sanatorium?! Bo coraz bardziej wygląda mi to na akcję – desperację: ściągnijmy byle kogo, byle jak najtaniej, na alibi że coś robimy, żeby się kibice nie oburzali… I by duet naszych MM’sów doczekał na stanowiskach do kolejnego okna transferowego…

I jeszcze jedno przyszło mi na myśl – przecież Raków jesienią będzie grał na 3 frontach: w lidze, Pucharze Polski i w rozgrywkach grupowych co najmniej Ligi Europy (a może Ligi Mistrzów). Do tego potrzebuje do rotacji co najmniej z 20 – 22 zdrowych piłkarzy. Obecna kadra Rakowa nie jest przesadnie liczna, więc w jak słabej dyspozycji musi być Czyż, że częstochowianie wypożyczają go do Górnika a nie zostawiają u siebie, chociażby jako zawodnika np. nr 20, 21 czy 22 do grania?!

Świetna polityka kadrowa.Prezes z Dyrektorem budują drużynę o dużych aspiracjach. Albo wypożyczenie, albo kulawych sprowadzają.Brakuje tylko ślepych. Przynajmniej wiadomo kto na pewno odejdzie po sezonie. Niby jest akademia , niby ma jakieś wyniki tylko nie dostarcza zawodników do pierwszej drużyny, a o piłkarzach nie wspomnę. Niestety cała nadzieja w mieszkańcach Zabrza, że odsuną w wyborach MMS od władzy. W przeciwnym razie dług urośnie do 200 mln zł a w klubie bedzie dalej minimalizm. A kibice którzy pamietają bedą żyli wspomnieniami dawnych lat.

Brawo !- to kapitalna wiadomość i świetne wzmocnienie ! Znowu mamy kolejnego piłkarza po ciężkiej kontuzji. Górnik Zabrze powinien się przemianować na : Szpital Urazowy albo Zakład Rehabilitacyjny… Sporo już zakontraktowaliśmy ozdrowieńców i tych po ciężkich kontuzjach.
Chyba mamy tu do czynienia z układami menedżerskimi- tylko kto robi na tych „transakcjach” kasę ? A z drugiej strony: Szkłem dupy się nie utrze ….

Dobre! SZR Górnik Zabrze – rozwiń: Sportowy Zakład Rehabilitacyjny Górnik Zabrze – Zdrój.

To ten, który miał niedawno zerwane wiązadło ?

Tak (jak pisałem powyżej), a w normalnym treningu jest dopiero od 3 – 4 miesięcy i w tym czasie rozegrał w lidze kilka minut…

Byłem ostatni do krytykowania Milika za politykę transferową, ale już nawet mi ręce opadają.