Sylwetka najbliższego sparingpartnera: Łudogorec Razgrad

Milo  -  29 stycznia 2014 08:00
0
1179

Ludogorec Razgrad

Trzecim sparingpartnerem podczas zgrupowania w Turcji będzie aktualny mistrz bułgarskiej ekstraklasy Ludogorec Razgrad. Drużyna z Bułgarii wyśmienicie radzi sobie w Lidze Europejskiej. Przedstawiamy sylwetkę najbliższego sparingpartnera.

Klub założony został w 2001 roku jako Łudogorie Razgrad, ale w 2010 roku przejął on tradycje rozwiązanego właśnie Ludogorca Razgrad i za rok założenia uznaje się 1945. Dzięki wielkiemu wsparciu biznesmena Kiriła Domuszcziewa ówczesny beniaminek II ligi po raz pierwszy w swej historii wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Od tego czasu Ludogorec znakomicie się spisuje w rodzimej lidze jak i poza jej granicami. Klub mieści się w Razgrad jest to prawie 40 tysięczne miasto położone w północno-wschodniej Bułgarii. Barwami klubowymi są kolory zielony oraz biały.

W drużynie występuje 16 obcokrajowców, a najlepszym strzelcem w lidze jest 24-letni słoweński napastnik Roman Bezjak, który w 17 spotkania strzelił 10 goli. Zespół od lipa 2013 roku prowadzi 51-letni bułgarski szkoleniowiec Iwajło Petew. Zespół jest aktualnym liderem w tabeli zdobył 50 „oczek” w 22 spotkaniach, to tyle samo co zespół Litexu Lovetchw, ale w tabeli promuje ich od rywali lepszy bilans bramkowy. W aktualnej edycji Ligi Europejskiej drużyna z Razgradu wygrała swoją grupę rozprawiając się z takimi rywalami jak: PSV Eindhoven czy Dinamo Zagrzeb. W 1/16 finału Bułgarzy zmierzą się w dwumeczu z Lazio Rzym.

Klub swoje mecze rozgrywa na stadionie Łudogorec Arena, który pełni funkcję wielofunkcyjnego obiektu o pojemności tylko 6 000 widzów. Obiekt został wybudowany w połowie lat 50-tych. Został przebudowany w lecie 2011 roku i jest zgodny ze wszystkimi wymogami potrzebnymi do organizacji spotkań.

Formę zawodników z Bułgarii 4 lutego sprawdzi również Korona Kielce w trakcie zgrupowania w Hiszpanii.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: ludogorets.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments