Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2022/2023

W.  -  7 maja 2023 17:27
1
1607

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli w piątek piłkarze Górnika Zabrze, którzy na własnym stadionie pokonali Wartę Poznań 2:0. Co więcej, we wszystkich tych spotkaniach Trójkolorowi nie stracili gola, zachowując czyste konto, co cieszy podwójnie. Jako pierwszy powody do radości sympatykom Górnika dał Damian Rasak, który w 36. minucie wyprowadził czternastokrotnych mistrzów Polski na prowadzenie. Swoją kolejną, dziewiątą w tym sezonie asystę przy bramce Damiana zanotował Lukas Podolski, który przewodzi najlepszym asystentom PKO BP Ekstraklasy w bieżących rozgrywkach. Wynik podwyższył w 74. minucie meczu Robert Dadok (asysta:Dani Pacheco), ustalając końcowy rezultat na 2:0.

Po piątkowym meczu nasza drużyna plasuje się na ósmym miejscu w tabeli, gromadząc 41. punktów. Bilans bramkowy biało-niebiesko-czerwonych to 40 goli zdobytych i tyle samo straconych. Przed kolejną okazją do poprawy dorobku punktowego i strzeleckiego podopieczni Jana Urbana staną w sobotę (13 maja), mierząc się w wyjazdowej potyczce z Widzewem Łódź. Poniżej przedstawiamy aktualną klasyfikację najlepszych strzelców, asystentów, a także klasyfikację kanadyjską w Górniku Zabrze po 31. serii spotkań.