Stowarzyszenie Socios Górnik rozpowszechniane w Europie!

Spark  -  3 września 2015 17:00
0
1159

logo_SDE
Na portalu Supporters Direct Europe pojawił się obszerny artykuł o stowarzyszeniu Socios Górnik. W nim czytamy m.in, że kibice 14-krotnych mistrzów Polski chcą zdemokratyzować swój klub.

Przypomnijmy, że SD Europe to europejska organizacja, zrzeszająca podmioty kibicowskie, które mają na celu udział w procesach właścicielskich, zarządzania i podejmowania decyzji we własnych klubach. Niedawno Socios Górnik rozpoczęło nieformalną współpracę z SD Europe, które wspiera ponad 50 klubów i organizacji z 20 krajów. Więcej o tej współpracy pisaliśmy w tym miejscu.

W artykule, który pojawił się na oficjalnej stronie organizacji, możemy przeczytać trochę o historii idei Socios Górnik i sposobie funkcjonowania stowarzyszenia. Podkreślone zostało to, że działania mają na celu zdemokratyzowanie działalności klubu poprzez fakt, że sympatycy Górnika będą mieli wpływ na decyzje podejmowane przez klub, a to ma zostać osiągnięte poprzez wykupienie klubowych akcji. Jako główny cel podkreślone zostało również zebranie wszystkich sympatyków „Trójkolorowych”. Taka publikacja artykułu w serwisie SD Europe bardzo mocno przyczynia się do rozpowszechnienia idei Socios Górnik poza granicami naszego kraju.

Dodatkowo w Polsce ma odbyć się konferencja, dotycząca aktywnego zaangażowania kibiców w sport, a także poprawie relacji oraz wzajemnego zrozumienia pomiędzy kibicami i właścicielami klubów piłkarskich. Konferencja będzie otwarta dla wszystkich, a zaproszeni na nią mają być organizacje kibicowskie, kluby, a także władze piłkarskie oraz politycy. Co ważne, nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Nie zabraknie też na nim oczywiście przedstawicieli z SD Europe.

Takie działania jasno pokazują, że idea Socios jest ważną częścią przyszłości naszego klubu. Od momentu kiedy pojawił się w Górniku nowy prezes, odżyły nadzieje na podpisanie umowy z klubem. Zachęcajcie wszystkich kibiców do wstąpienia w szeregi Socios, bowiem im więcej członków, tym większa siła przebicia. Zapisać się można pod tym adresem.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: SD Europe

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments