Stal Mielec – Górnik Zabrze 0:2: Cenne, wyjazdowe trzy punkty

Kaszpir  -  28 sierpnia 2020 22:33
0
3115

W zakończonym przed chwilą spotkaniu PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, pokonując Stal Mielec 0:2. Bramki dla Trójkolorowych zdobyli: Bochniewicz oraz Manneh.

Przeciwko drużynie, która niedawno dołączyła do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, szkoleniowiec zabrzan desygnował identyczny skład, w którym przed kilkoma dniami podopieczni Marcina Brosza rozprawili się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1. Na prowadzenie Trójkolorowych wyprowadził kapitan, Paweł Bochniewicz. Zabrzański defensor wykorzystał dośrodkowanie Bartosza Nowaka z rzutu rożnego. Bochen bardzo dobrze wszedł w pole karne, wyskoczył najwyżej i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Stal także miała swoje okazje. Najbardziej zagroził bramce Chudego Prokić. Na nasze szczęście uderzył on nad poprzeczką.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się rewelacyjnie. Dariusz Pawłowski wystawił  futbolówkę przed pole karne, a tam już czekał Alasana Manneh. Gambijczyk huknął zza pola karnego z tak zwanego „fałsza”. Piłka była doskonale uderzona i wpadła do siatki tuż przy słupku. Z pewnością będzie ona kandydatką do bramki kolejki. Stal próbowała odrobić straty, lecz bez większych konkretów. Natomiast, Górnik kontynuował swoją grę i stale atakował. W 68. minucie Jimenez dobija futbolówkę do siatki na 0:3. Akcja rozpoczęła się od uderzenia Krawczyka, który przyjął piłkę na klatkę piersiową mijając defensora mielczan, a następie mierząc z woleja. Jednakże, Jesus był na pozycji spalonej i arbiter nie uznał trafienia Hiszpana. W 75. minucie Stal była bliska pokonania Chudego, lecz po ogólnym zamieszaniu zwycięsko wyszli Trójkolorowi. Gospodarze próbowali nawiązać walkę, lecz Górnik pewnie doprowadził wynik do końca. Spotkanie kończy się rezultatem 0:2.

Po dzisiejszym starciu Górnik ma na swoim koncie sześć punktów, dzięki którym nasz zespół plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Tuż po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji, Trójkolorowi w ramach 3. serii spotkań zmierzą się na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Pojedynek z biało-zielonymi rozegrany zostanie w niedzielę (13 września) o godzinie 17:30.

Stal Mielec – Górnik Zabrze 0:2 (0:1)
0:1 – Bochniewicz, 36′
0:2 – Manneh, 47′

Stal Mielec: Strączek – Żyro, Flis, Domański (60′ Mak), Urbańczyk, Prokić (70′ Wróbel), Kościelny (70′ Zjawiński), Forsell (60′ Tomczyk), Tomasiewicz (86′ Sadłocha), Matras, Getinger
Rezerwowi: Gliwa – Mak, Sadłocha, Bodzioch, Lisowski, Wróbel, Dadok, Tomczyk Zjawiński
Trener: Dariusz Skrzypczak

Górnik Zabrze: Chudy – Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz, Pawłowski (65′ Bainović), Nowak (85′ Hajda), Manneh, Prochazka, Janża, Jimenez, Sobczyk (56′ Krawczyk)
Rezerwowi: Kudła – Kubica, Ryczkowski, Michalski, Koj, Hajda, Ściślak, Krawczyk, Bainović