Spotkajmy się przy Roosevelta

W.  -  14 maja 2019 16:05
0
2525

Dzisiaj Górnik rozegra ostatni w sezonie 2018/2019 mecz przed własną publicznością. Spotkanie w ramach 36. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Płock rozpocznie się punktualnie
o godzinie 20:30 i co najmniej z kilku powodów będzie to mecz wyjątkowy, który należy zobaczyć, na który po prostu warto przyjść.

Zapytacie o powody, dla których koniecznie trzeba pojawić się na Roosevelta? Oto one:

  • Pożegnanie Szymona Żurkowskiego, który od nowego sezonu grać będzie w ACF Fiorentinie z którą utalentowany młody zawodnik pochodzący z Jastrzębia-Zdroju podpisał kontrakt w zimowym okienku transferowym.
  • Podziękowanie drużynie za cały mijający rok, który pełen był wzlotów, ale także upadków. Sezon 2018/2019 wypełniony był emocjami i wspaniałymi momentami. Co prawda jesień chcielibyśmy jak najszybciej wymazać z pamięci, ale rezultaty osiągane przez zespół w rundzie wiosennej zrekompensowały kiepski start sezonu i dostarczyły wielu powodów do radości.
  • Korona króla strzelców dla Igora Angulo, który prowadzi w klasyfikacji najlepszych napastników Lotto Ekstraklasy, mając na swoim koncie 22 gole, co daje mu przewagę aż 6.  bramek do rywali. W zasadzie nie ma możliwości, aby w tym roku korona miała trafić do innego piłkarza. Wierzymy jednak, że Igor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zarówno dzisiaj, jak i w sobotę 35-letni napastnik da nam kolejne powody do świętowania i pokaże swój strzelecki kunszt. Brawo Igor!
  • Milion fantastycznych, fanatycznych kibiców: od momentu oficjalnego otwarcia trzech trybun, które miało miejsce w lutym 2016 roku, to właśnie milion osób dopingował trójkolorowych podczas domowych spotkań rozgrywanych na Arenie Zabrze. Prawda, że imponujący wynik? który zupełnie nie powinien dziwić. Mecze Górnika od zawsze cieszyły się olbrzymią popularnością, a czternastokrotny mistrz to przecież duma całego Śląska i nie tylko! To wielki klub, któremu kibicują całe, wielopokoleniowe rodziny!
  • Niezwykle emocjonujący mecz z walczącą o ligowy byt Wisłą Płock, będący ostatnim spotkaniem w sezonie 2018/2019 przed ponad dwumiesięczną przerwą.

Z Wisłą Płock w obecnym sezonie spotkaliśmy się dwukrotnie. Pierwsze spotkanie w ramach 2. kolejki Ekstraklasy rozegrane zostało na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu
i zakończyło się remisem 1:1. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się nafciarze,
a dokładnie Ricardinho (46′) wyrównanie dał zabrzanom nie kto inny jak Igor Angulo (75′). Rewanżowego mecz w Płocku nie sposób zapomnieć. Pierwszego grudnia 2018 roku, na obiekcie im. Kazimierza Górskiego górnicy urządzili prawdziwy pogrom, nokautując gospodarzy aż 0:4. Na listę strzelców wpisali się Kamil Zapolnik (42′), Igor Angulo (50′, 66′) oraz Marcin Urynowicz (90′). Z podobnego rezultatu dzisiaj przy Roosevelta ucieszą się wszyscy, no może poza zespołem przyjezdnym, a szanse na zwycięstwo są ogromne, Wisła to przedostatnia ekipa w ekstraklasowej stawce. Dotychczasowy dorobek podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego to 37 punktów zgromadzonych w 35. ligowych kolejkach. Ewentualne zwycięstwo w Zabrzu daje niebiesko-biało-niebieskim szansę na utrzymanie, o które biją się wciąż Miedź Legnica, Śląsk Wrocław i właśnie Wisła Płock. Porażka Wisły i zwycięstwo jednej z wymienionych wcześniej drużyn, które dzisiaj rywalizują ze sobą o punkty, sprawi, że na rozstrzygnięcie czekać będziemy do ostatniej kolejki, która rozegrana zostanie w najbliższą sobotę o godzinie 15:30. Historia konfrontacji pomiędzy Górnikiem a Wisłą Płock to 25 spotkań, z których 9 zakończyło się zwycięstwem czternastokrotnego mistrza Polski, 9 – podziałem punktów, a 7 razy po zwycięstwo sięgnęła jedenastka z Mazowsza. Bilans bramkowy wynosi 37-23.
Wygrana z Miedzią Legnica 0:1, zagwarantowała Górnikowi bezpieczeństwo. Do dzisiejszego meczu możemy podejść więc ze spokojem i towarzyszącym mu komfortem, który powinien okazać się kluczowy dla końcowego rezultatu. Górnik  już nie musi, ale może, chce i powinien wygrać ostatnie przy Roosevelta spotkanie. Pełna nerwów i presji Wisła Płock, jeśli marzy o występach w Ekstraklasie, musi sięgnąć dzisiaj po pełną pulę. Nie mamy żadnych wątpliwości, że czeka nas bardzo ciekawy pojedynek, na który jeszcze raz gorąco zapraszamy wszystkich sympatyków zabrzańskiego Górnika. Głośnym dopingiem poprowadźmy drużynę do kolejnego zwycięstwa, okazując zespołowi wsparcie
i dziękując za cały mijający sezon 2018/2019.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments