Sparing: Warta Poznań – Górnik Zabrze 1:2. Asysty ozdobą spotkania

Kaszpir  -  10 lipca 2021 13:10
1
3795

W sobotnim sparingu Górnik Zabrze zmierzył się z poznańską Wartą. „Trójkolorowi” pokonali rywali 2:1, po trafieniach Jesusa Jimeneza oraz Bartosza Nowaka.

W pierwszej połowie spotkania rozgrywanego w Poznaniu przy ulicy Dembińskiej, oba zespoły zdołały zdobyć po jednej bramce. Z gry więcej mieli „Trójkolorowi”, ale to piłkarze Warty objęli prowadzenie, wykorzystując jedyną sytuację do przerwy. Kuzimski huknął w samo okienko, nie dając szans Danielowi Bielicy. Górnicy wyrównali po dobrej akcji Mateusza Cholewiaka z Jesusem Jimenezem. Cholewiak znakomicie wypuścił Hiszpana, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisem. Jimenez bez problemu ograł bramkarza „zielonych” i skierował piłkę do siatki. Podopieczni Jana Urbana mieli jeszcze kilka szans na poprawienie wyniku. Najpierw po główce Jesusa, dośrodkowywał Erik Janża, golkiper Warty został zmuszony do trudnej interwencji. W kolejnej akcji, znów z udziałem hiszpańskiego napastnika – który ładnie rozegrał futbolówkę z Kacprem Michalskim – sytuację kończył Michał Rostkowski. Jego strzał został jednak zablokowany przez obrońców. Jeszcze w ostatniej minucie tej części, Bartosz Nowak przymierzył z wolnego. Piłka zatrzymała się na murze, a za moment arbiter zaprosił zawodników do szatni.

Po zmianie stron obraz gry wyrównał się, poznaniacy odważniej konstruowali swoje akcje. Górnik oddał nieco pole, ale nie zamierzał się ograniczać tylko do obrony. Nas bardziej zmartwił uraz Adriana Gryszkiewicza, który musiał opuścić boisko utykając. Z sytuacji zabrzan, warto odnotować próbę wkręcenia piłki z rzutu wolnego przez Nowaka. Groźniejsi w tych fragmentach byli gospodarze, ale nie potrafili tego zamienić na gola. Z upływem minut, zabrzanie zaczęli przejmować inicjatywę, czego efektem gol Nowaka. Pomocnik Górnika płaskim strzałem pokonał Grobelnego. Odnotujmy, że w tej sytuacji asystą popisał się Robert Dadok i należy oddać, że to właśnie kluczowe podania, były ozdobą dzisiejszego sparingu. Do końca spotkania więcej trafień już nie oglądaliśmy, tym samym „Trójkolorowi” odnieśli trzecie zwycięstwo w letnich grach kontrolnych.

Kolejnym sprawdzianem dla podopiecznych Jana Urbana, będzie pojedynek z Arką Gdynia (wtorek 13 lipca).

Warta Poznań – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

1:0 – Kuzimski, 21′
1:1 – Jimenez, 29′
1:2 – Nowak, 80′

Warta: Lis (65′ Grobelny) – Grzesik (74′ Burman), Ławniczak, Małek (36′ Czyż), Kiełb (72′ Fiedosewicz), Kupczak, Corryn (74′ Sopoćko), Trałka (79′ Czyżycki, 88′ Rakowski), Jakóbowski (82′ Smykowski), Kuzimski (72′ Sangowski)
Rezerwowi: Grobelny – Fiedosewicz, Czyż, Sangowski, Rakowski, Smykowski, Burman,  Sopoćko
Trener: Piotr Tworek

Górnik: Bielica – Michalski (72′ Dziedzic), Wiśniewski (c), Gryszkiewicz (52′ Paluszek), Janża, Cholewiak, Bainović (46′ Krawczyk), Manneh, Rostkowski (46′ Dadok), Nowak, Jimenez (81′ Sobczyk)