Rocznica rozpoczęcia budowy stadionu

kamres  -  14 września 2014 12:35
0
938

stadion_rozpoczecie_budowy_4567

Dziś mijają 3 lata od rozpoczęcia budowy stadionu przy ulicy Roosevelta, jednak nie ma powodu do radości. I etap zabrzańskiego obiektu miał już być dawno ukończony. Na szczęście prace nie dawno ruszyły z miejsca i rozpoczął się montaż zadaszenia. Co działo się ciekawego 3 lata temu we wrześniu? Zapraszamy do przeczytana poniższego tekstu.

8 września plac budowy został przekazany firmie Polimex-Mostostal S.A., a sześć dni później w obecności wielu zaproszonych gości, w samo środowe południe, na stadionie podpisano akt erekcyjny i rozpoczęto budowę nowego obiektu. Wydarzenia oprócz kibiców obserwowały również byłe gwiazdy Górnika: Stanisław Oślizło, Hubert Kostka, Erwin Wilczek, Jan Kowalski, Zygmunt Anczok, Henryk Latocha i Stefan Floreński. W tym dniu świętowali oni także 50-tą rocznicę debiutu Górnika w europejskich pucharach, czyli spotkania z angielskim Tottenhamem Hotspur.

Przez niecałe dwa tygodnie demontowano krzesełka z trybun, a 26 września rozbiórka rozpoczęła się na dobre. Na pierwszy „ogień” poszła trybuna wschodnia, na której zasiadała Torcida. Po wyburzeniu trybun należało wykopać dół o głębokości około 5 metrów na parking podziemny. Trybun ubywało w zastraszającym tempie, a na starcie października rozpoczęła się akcja zagęszczania krzesełek. Udało się uzyskać 2999 miejsc, a ich liczba oscylowała na granicy dopuszczalnej przez PZPN.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: um.zabrze.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments