Robert Warzycha otrzyma warunkową licencje UEFA Pro?

Milo  -  24 kwietnia 2015 17:21
0
959

Warzycha_Legia1314

– Bardzo nas cieszy, że Robert i Górnik w stosunkowo krótkim czasie wykonali konkretną pracę. Nikt w klubie nie kombinował, tylko wszyscy podeszli do tego poważnie i profesjonalnie. Dziś z czystym sumieniem możemy dać Robertowi Licencję UEFA A, która pozwala mu być jednym z członków sztabu szkoleniowego drużyny, który może siedzieć na ławce –  powiedział w rozmowie ze „Sportem” Dariusz Pasieka, przewodniczący komisji kształcenia i licencjonowania trenerów.

Warzycha nie posiadał odpowiedniej licencji, ale jeszcze większą przeszkodą okazał się brak średniego wykształcenia. – Dziś spełniam oba warunki. Mam średnie i ukończyłem kurs UEFA A. Mogę tylko podziękować, że pozwolono mi ukończyć kurs w trakcie zdobywania wykształcenia. Jak teraz będzie? Na pewno łatwiej… – przyznał na łamach Sportu Warzycha. Pierwszym trenerem zespołu będzie jednak cały czas Józef Dankowski.

Pasieka, zapytany o to, kiedy ewentualnie Warzycha może być oficjalnie „jedynką”, odpowiada: – Na pewno nie w tym sezonie. Kurs UEFA Pro zaczynamy w styczniu 2016 roku i mogę zadeklarować, że Robertowi pomożemy. Nie wykluczam, że dostanie warunkową licencję, ale dziś nie chciałbym jeszcze mówić o szczegółach – kończy Pasieka.

Więcej w „Sporcie” oraz na www.katowickisport.pl

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments